چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ساماندهی و مدیریت سواحل باید بر مبنای استاندارد و سیاست گذاری دقیق و مشخص انجام شود/صدور ۴۷ مورد مجوز قانونی فعالیت در سواحل هرمزگان طی دو سال اخیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٧٦٩

تاریخ:1398/03/19


دکتر همتی در کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان:
ساماندهی و مدیریت سواحل باید بر مبنای استاندارد و سیاست گذاری دقیق و مشخص انجام شود/صدور ۴۷ مورد مجوز قانونی فعالیت در سواحل هرمزگان طی دو سال اخیر

استاندار هرمزگان گفت: ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان باید بر مبنای استاندارد، سیاست گذاری و راهبری دقیق و مشخص انجام شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان عنوان کرد: از سال ۱۳۷۰ تاکنون تعداد ۱۰۵ مورد تقاضای دریافت مجوز جهت فعالیت و ایجاد تاسیسات از جمله در زمینه گردشگری و بنادر، در حوزه سواحل استان هرمزگان از سوی دستگاه های دولتی و همچنین بخش خصوصی ارائه شده است.

وی ادامه داد: طی دو سال اخیر با فعالیت و پیگیری خوب کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان، تعداد ۴۷ مورد مجوز قانونی فعالیت در سواحل استان هرمزگان صادر شده است.

استاندار هرمزگان افزود: سیاست گذاری دقیق همراه با اجرای مناسب در راستای صدور مجوز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی در سواحل، آثار مناسبی را طی سال های اخیر در استان هرمزگان به همراه داشته است.

همتی تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی و مناطق آزاد که اقداماتی را در حوزه سواحل، جزایر و بنادر استان انجام داده‌اند، ملزم به دریافت مجوز برای فعالیت از سوی سازمان بنادر و دریانوردی هستند.

وی گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده در این نشست، این دستگاه ها تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا مسائل خود در این حوزه را حل کنند و مجوز قانونی فعالیت را دریافت نمایند و در غیر این صورت سازمان بنادر و دریانوردی این اختیار را دارد که برخورد قانونی را با تخلفات انجام دهد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان باید بر مبنای استاندارد، سیاست گذاری و راهبری دقیق و مشخص انجام شود.

شماره خبر : ١٧٧٦٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.