يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > اختصاص آب سدها جهت توسعه کشاورزی از بزرگترین اقدامات دولت در شهرستان میناب است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢١٤٤

تاریخ:پنج شنبه ٢ مرداد ١٣٩٩


دکتر همتی در آیین بهره‌برداری از شبکه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی دشت میناب از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور:
اختصاص آب سدها جهت توسعه کشاورزی از بزرگترین اقدامات دولت در شهرستان میناب است

استاندار هرمزگان تامین آب کشاورزی از طریق اختصاص آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان را از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین بهره‌برداری از شبکه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی دشت میناب که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های گسترده کشاورزی در هرمزگان به ویژه در شهرستان میناب، عنوان کرد: شهرستان میناب دارای ۴۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۷ هزار بهره‌بردار در این حوزه است.
 
وی ادامه داد: با احداث آب شیرین کن های بزرگ در بندرعباس، آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از طریق این آب شیرین کن ها تامین می‌شود.
 
استاندار هرمزگان افزود: با این اقدام، بخش عمده آب سدهای استقلال و سرنی شهرستان میناب و شمیل و نیان شهرستان بندرعباس، جهت کشاورزی به ویژه در دشت میناب، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
همتی تصریح کرد: تامین آب کشاورزی از طریق سدهای استقلال، سرنی، شمیل و نیان، از بزرگترین اقدامات دولت برای این منطقه است.

شماره خبر : ٢٢١٤٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.