يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت/دکتر همتی: کارگروه توسعه فعالیت های مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) راه اندازی می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٥٩

تاریخ:دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت/دکتر همتی: کارگروه توسعه فعالیت های مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) راه اندازی می‌شود

استاندار هرمزگان روز دوشنبه در تهران با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در خصوص این دیدار، عنوان کرد: در این نشست آمادگی مجموعه مدیریت و دستگاه های استانی برای هم افزایی و ایجاد شرایط بهره‌وری حداکثری مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) به عنوان یک سرمایه ملی اعلام شد.
 
وی ادامه داد: در این دیدار مقرر شد، کارگروه هفتگی توسعه فعالیت های مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط راه اندازی شود.
 
استاندار هرمزگان افزود: مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بزرگترین مجتمع صنایع دریایی کشور و یکی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های دریایی کشور محسوب می‌شود که در بندرعباس فعال است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نیز در این دیدار بر توسعه و گسترش فعالیت مجتمع کشتی سازی و صنایع فرا ساحل ایران ( ایزوایکو ) تاکید کرد و با اشاره به توانمندی بی بدیل ایزوایکو در منطقه، گفت: علاوه بر توانمندی این مجموعه در داخلی سازی سازه های دریایی و سکوهای نفتی چند هزار تنی، ساخت کشتی و تعمیر انواع نفتکش‌های غول پیکر نیز در این مجتمع انجام می‌شود و هم اکنون کار تعمیر دو نفتکش غول پیکر ۱۵۰ هزار تنی در حال انجام است.
 
امیر بیات افزود: تعمیر هر نفتکش غول پیکر برای حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای بیش از هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم ایجاد اشتغال می‌کند و با تعمیر هر نفتکش از خروج یک میلیون دلار ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی ایدرو برای ساخت داخل در حوزه های مختلف از جمله صنعت دریایی، گفت: میز ساخت داخل صنعت دریایی را مهر ماه برگزار می کنیم.

شماره خبر : ٢٢٠٥٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.