دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > میزان فضای کتابخانه‌های عمومی در هرمزگان طی دو سال اخیر به بیش از ۳۸ هزار متر مربع افزایش یافته است/انتخاب روستای ایسین شهرستان بندرعباس به عنوان یکی از ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب در کشور/تکمیل کتابخانه عمومی مرکزی بندرعباس با کمک پارک علم و فناوری هرمزگان انجام می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٦٣

تاریخ:1399/02/28


استاندار هرمزگان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان:
میزان فضای کتابخانه‌های عمومی در هرمزگان طی دو سال اخیر به بیش از ۳۸ هزار متر مربع افزایش یافته است/انتخاب روستای ایسین شهرستان بندرعباس به عنوان یکی از ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب در کشور/تکمیل کتابخانه عمومی مرکزی بندرعباس با کمک پارک علم و فناوری هرمزگان انجام می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: طی دو سال اخیر میزان زیربنای کتابخانه‌های عمومی در استان از ۳۱ هزار متر مربع به بیش از ۳۸ هزار متر مربع ارتقا یافته است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر ۸۱ واحد کتابخانه عمومی در هرمزگان وجود دارد، عنوان کرد: از سال ۹۶ تا ۹۸ اقدامات خوبی برای افزایش فضای کتابخانه‌های عمومی در هرمزگان صورت گرفته و میزان زیربنای کتابخانه‌های عمومی در استان از ۳۱ هزار متر مربع به بیش از ۳۸ هزار متر مربع ارتقا یافته است.
 
وی ادامه داد: بیش از ۶۰ هزار نفر در هرمزگان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند و بیش از ۷۵۶ هزار جلد کتاب و همچنین بیش از پنج هزار صندلی در کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان جهت مطالعه وجود دارد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم پیگیری تکمیل کتابخانه‌های نیمه تمام در استان، افزود: مجتمع کتابخانه‌ای شهرستان ابوموسی در سال جاری تکمیل می‌شود و پیگیری تکمیل تعدادی دیگر از طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه کتابخانه‌های عمومی نیز صورت می‌گیرد.
 
همتی تصریح کرد: در مسابقه کتابخوانی رضوی بیش از ۱۴ هزار نفر در استان هرمزگان مشارکت داشتند که نشان دهنده علاقه مندی بسیار خوب نسبت به مطالعه در این استان است.
 
وی با اشاره به انتخاب روستاهای دوستدار کتاب در کشور، اظهار داشت: از مجموع ۱۴۱۹ روستای معرفی شده در کشور، در مرحله نهایی انتخاب روستاهای دوستدار کتاب، روستای ایسین در شهرستان بندرعباس نیز به عنوان یکی از ۱۰ روستای برتر دوستدار کتاب در کشور انتخاب شد که این امر یک موفقیت فرهنگی برای استان هرمزگان محسوب می‌شود.
 
استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و علاقه‌مندی خوبی که وجود دارد باید بیشتر ترویج و نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در هرمزگان را مورد توجه قرار دهیم و در این راستا توسعه کتابخانه‌های عمومی در راستای افزایش میزان مطالعه در دستور کار قرار دارد.
 
همتی با اشاره به پروژه کتابخانه عمومی مرکزی بندرعباس، خاطر نشان کرد: با توجه به طولانی شدن روند تکمیل این کتابخانه، تصمیم گرفتیم این پروژه در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گیرد تا از محل منابع موجود در این حوزه، این پروژه تکمیل و هم به عنوان کتابخانه عمومی و هم به عنوان کارخانه نوآوری مورد استفاده قرار گیرد.

شماره خبر : ٢١٦٦٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/22

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.