يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در هرمزگان اجرا می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٢٢٢

تاریخ:يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان خبر داد:
طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در هرمزگان اجرا می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان از اجرای طرح پایلوت بانوان فرهنگ یار ترافیک با هدف پیشگیری از تخلفات و تصادفات رانندگی با ارائه آموزش‌های لازم از سوی پلیس راهور ناجا خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مریم یگانه در جلسه هماهنگی اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک اظهار داشت: این طرح در راستای اهمیت و ضرورت آموزش در آگاهی بخشی، ارتقای انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی و با عنایت به نقش تاثیرگذار زنان در تربیت و فرهنگ سازی به صورت پایلوت در استان اجرا خواهد شد.

وی، آموزش و جلب مشارکت‌های اجتماعی بانوان در قالب بانوان فرهنگ یار ترافیک  برای افزایش انضباط رانندگی و ایمنی عبور و مرور در محورهای مواصلاتی درون و برون شهری را هدف اجرای این طرح در استان عنوان کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تصریح کرد: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک در میان شهروندان به منظور افزایش انضباط ترافیکی، افزایش احساس مسؤولیت بانوان در خصوص آرامش و ایمنی عبور و مرور، کاهش خسارات جانی و مالی شهروندان ناشی از تخلفات، حوادث و تصادفات رانندگی، انتقال آموزش‌های کسب شده به افراد خانواده و بستگان، بهره‌گیری از بانوان مستعد و علاقمند به عنوان بازرس نامحسوس ترافیک اجرا می‌شود.

یگانه در ادامه، بحث ترافیک و کنترل تصادفات جاده ای در استان را مهم خواند و ابراز داشت: استان هرمزگان در 6 ماهه دوم سال با حجم بالای مهاجرت و مسافرت‌ها روبرو است از این رو باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت گیرد.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به مسافر پذیر بودن استان هرمزگان و برخورداری از آب و هوای مطلوب در فصول سرد سال، پلیس راهور به تنهایی قادر به کنترل حجم بالای ترددها نیست لازم است مثل همیشه بانوان در راستای کمک‌رسانی به بهبود وضعیت ترافیک در هرمزگان نقش‌آفرینی کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه مادران زبان گیرایی در بحث فرهنگ‌سازی دارند و قادرند مروج فرهنگ در هر زمینه‌ای باشند، عنوان کرد: در وهله نخست باید با برگزاری همایش، طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک را معرفی و سپس کارگاه‌های آموزشی طرح را برای بانوان با اولویت بانوان کارمند اجرا کنیم.

یگانه تاکید کرد: در راستای اجرای طرح‌های ملی باید از ظرفیت بانوان شاغل در کلیه دستگاه‌ها و رسانه‌ها در جهت اطلاع رسانی و مشارکت کمال استفاده را کرد.

شماره خبر : ٢٠٢٢٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.