دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است/اعضای هئیت های اجرایی و نظارت بر انتخابات باید در مسیر عدالت و انصاف، مبتنی بر قانون گام بر دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠١٠٨

تاریخ:1398/09/06


رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان:
انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است/اعضای هئیت های اجرایی و نظارت بر انتخابات باید در مسیر عدالت و انصاف، مبتنی بر قانون گام بر دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با بیان اینکه، انتخابات محصول ارزشمند انقلاب اسلامی است، گفت: از ویژگی های انقلاب اسلامی حضور و اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور بود که این امر تا کنون در انتخابات متجلی شده است.

 

 

 

 


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان هرمزگان، دکتر سعید ناجی در همایش توجیهی، آموزشی هیئت های نظارت بر انتخابات یازدهمین  دوره مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از خواسته های مهم مردم در کنار نگاه دینی و مکتبی حاکم در فرآیند انقلاب، حضور اراده مردم در تعیین سرنوشت خود بود که این خواسته در برگزاری انتخابات متبلور شده است.

وی انتخابات را به عنوان نقطه امید و امیدواری مردم برای ایجاد تغییر در جامعه دانست و عنوان کرد: انتخابات از ویژگی های برجسته نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران است که در قانون اساسی به شکل ویژه به آن توجه شده است.

ناجی تاکید کرد: اگر انتخابات از نظام مردم سالار گرفته شود ماهیت آن تغییر خواهد کرد زیرا انتخابات عرصه مشارکت عمومی جامعه در تعیین سرنوشت خود است.

وی انتخابات را عرصه عدالت و انصاف دانست و گفت: همه دست اندرکاران و متولیان برگزاری انتخابات به ویژه اعضای هئیت های اجرایی و نظارت باید در مسیر عدالت و انصاف، مبتنی بر قانون گام بر دارند و تابع توصیه ها و سفارشات افراد خاص نباشند.

رییس ستاد انتخابات استان هرمزگان خاطرنشان کرد: ایجاد شک و شبهه در برگزاری انتخابات بزرگترین آفت است که می تواند اساس انتخابات را زیر سوال ببرد و با آن را چالش و مشکل مواجه کند.

وی بر ضرورت نیاز تعامل هر چه بیشتر هیئت های اجرایی و نظارت تاکید کرد و گفت: باید تعامل سازنده در میان برگزار کنندگان انتخابات با هیئت نظارت در چارچوب قانون و بدون دخالت در امور محوله ایجاد شود تا بتوانیم انتخاباتی سالم، با نشاط و پرشور در راستای تشکیل یک مجلس خوب را داشته باشیم.

شماره خبر : ٢٠١٠٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.