يکشنبه ١٨ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > باید از برکت وقف در جهت بهبود زندگی اجتماعی و رفع مشکلات استفاده کنیم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٢٦٧

تاریخ:1398/06/26


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
باید از برکت وقف در جهت بهبود زندگی اجتماعی و رفع مشکلات استفاده کنیم

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: باید در کنارگسترش فرهنگ وقف ، مسیر را به سمتی ببریم که معضلات اصلی و اساسی امروز جامعه به ویژه در ابعاد فرهنگی و اجتماعی را با برکات وقف و وقفیات کاهش دهیم و از برکت وقف در جهت بهبود زندگی اجتماعی و رفع مشکلات مردم استفاده کنیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر عباس میرزاد در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان، افزود: نیت واقفان را باید به سمت نیازهای روز جامعه به منظور رفع مشکلات مردم هدایت کرد.

وی افزود: وجود وقف‌هایی متناسب با نیاز روز مردم استان یکی از اولویت‌هایی است که می‌تواند در رفع مشکلات و معضلات مردم، دولت را یاری کند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه مردم خیرخواه و نیک اندیش در استان کم نیستند، بیان کرد: نیاز است نیت‌های خیرخواهانه وقفی مردم را به سمت نیازهای روز جامعه هدایت کرد که شناسایی این نیازها گام نخستی است که باید مسئولان مربوطه به آن توجه کنند.

وی اشتغالزایی را یکی از مهمترین نیازهای جامعه امروز خواند و افزود: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز از ظرفیت بسیار ارزشمند واقفان می‌توان استفاده کرد.

میرزاد با اشاره به توضیحاتی پیرامون آثار تقدم و تاخر اعمال، وقف را یکی از سنت های حسنه دانست و عنوان کرد: وقف، پیش از اسلام و در جوامع غیراسلامی نیز وجود داشته است ولی بعد از اسلام، بیش از پیش در جوامع؛ مورد توجه قرار گرفته است بطوریکه شاهد آثار و برکات وقف در جامعه هستیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه با استفاده از موقوفات می توان به فرهنگ و تاریخ حاکم بر دوره های مختلف تاریخی پی برد ادامه داد: موقوفات در جای جای ایران اسلامی، نشانه تبلور فرهنگ اصیل وقف در کشور است.

وی با اشاره به جایگاه وقف در اسلام، اضافه کرد: هدف تربيتی مكتب اسلام اين است كه انسان مؤمن امكانات، توانايی‌ها و دارايی خود را در كار خير و خدمت به بشريت، همنوعان و انفاق در راه خدا به كار گيرد كه يكی از راه‌های استمرار اين حركت الهی از راه وقف اموال امكان‌پذير است و سعادت و نياز آخرت انسان را تامين می‌كند.

شماره خبر : ١٩٢٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/03/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.