دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با حضور استاندار هرمزگان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امضا شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٢٩٧

تاریخ:1398/04/18تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با حضور استاندار هرمزگان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امضا شد

در مراسمی با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مدیرعامل فولاد مبارکه و مدیرعامل صندوق بازنشستگانی کشور، تفاهم نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با مشارکت بخش خصوصی، امضا شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان در آئین امضای این تفاهم‌نامه، عنوان کرد: از این پس مجوز طرح های توسعه‌ای فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس، در قالب کنسرسیوم تولید ۱۰ میلیون تن فولاد صادر می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با مشارکت شرکت‌ فولاد هرمزگان، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، شرکت مادکوش، شرکت صبافولاد خلیج فارس، شرکت گل گهر، ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست، بیان داشت: خبر خوب ایمیدرو برای منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس این است که ۱۰۰ درصد زیر ساخت‌های این مجموعه را فراهم می‌کنیم و یک کار گروه واحد برای این منظور در نظر گرفته‌ایم.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) افزود: لازم است زنجیره تولید فولاد کامل شود و ما در کنار این برنامه به دنبال تکمیل زنجیره‌ها و ظرفیت‌های دیگر نیز در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس هستیم و داشتن برق، گاز و نزدیکی به بنادر و کاهش هزینه تولید، از جمله محاسن این منطقه محسوب می‌شود.


شماره خبر : ١٨٢٩٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.