دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > آغاز عملیات بارگیری سکوی فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی با حضور استاندار هرمزگان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس/دکتر همتی: اقدام مهم ساخت سکوهای گازی با دانش و فناوری پیشرفته توسط متخصصان کشورمان انجام شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٧٧٨٣

تاریخ:1398/03/21آغاز عملیات بارگیری سکوی فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی با حضور استاندار هرمزگان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس/دکتر همتی: اقدام مهم ساخت سکوهای گازی با دانش و فناوری پیشرفته توسط متخصصان کشورمان انجام شده است

در مراسمی با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و مهندس محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) عملیات بارگیری سکوی فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این مراسم عنوان کرد: ساخت سکوهای میدان گازی پارس جنوبی از اقدامات بزرگی است که متخصصان توانمند کشورمان، دانش آن را به دست آورده اند و امروز سومین سکوی ساخته‌شده در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل در بندرعباس بارگیری شد.

وی ادامه داد: این سکوی گازی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار ساخته شده که احداث آن در داخل از خروج ۶۰ درصد ارز مورد نیاز آن از کشور جلوگیری کرد.

استاندار هرمزگان افزود: با نصب این سکو در فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی ۵۰۰ میلیون فوت مکعب به ظرفیت تولید این میدان اضافه می شود.

وی گفت: خوشبختانه علاوه بر توانمندی ساخت، امکانات حمل و نقل و بارگیری سکوهای پارس جنوبی نیز در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایجاد شده است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: متخصصان داخلی کشورمان با تعهد انقلابی اقدام مهم ساخت سکوهای گازی را در بندرعباس با دانش و فناوری پیشرفته انجام می دهند که نشان دهنده توانمندی بسیار خوب نیروهای کشورمان است.

همتی خاطرنشان کرد: در سایه خودباوری، تعهد و کار بسیجی و جهادی متخصصان کشورمان تاکنون گام‌های بزرگی برداشته ایم و در آینده نیز این مسیر تداوم خواهد یافت.


شماره خبر : ١٧٧٨٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.