سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > بازدید وزیر کشور و استاندار هرمزگان از جزیره لارک


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٥٤٠٥

تاریخ:1397/12/23بازدید وزیر کشور و استاندار هرمزگان از جزیره لارک

وزیر کشور در جریان سفر به جزیره لارک در استان هرمزگان از پروژه احداث خانه های بومگردی که انجام آن در سفر سال گذشته دکتر رحمانی فضلی به این جزیره مصوب شده بود، بازدید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، تعداد ۱۸ خانه بومگردی متعلق به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) است که مراحل نهایی ساخت و تجهیز آن در حال انجام و برای پذیرایی از مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی آماده می شود.

همچنین ۱۰ واحد خانه بومگردی دیگر نیز در این جزیره در حال احداث است.

جزیره لارک با مساحت ۴۷ کیلومتر مربع یکی از زیباترین و بکر ترین جزایر ایرانی خلیج فارس است که با داشتن سواحل زیبای ماسه ای، کوه های آتش فشانی مخروطی، مراسم بومی رقص شمشیر و ... در ۲۵ کیلومتری بندر عباس و ۱۶ کیلومتری قشم در تنگه هرمز قرار دارد.

در حال حاضر برای تسهیل مردم و گردشگران ۲ فروند شناور مسافر بری با مشارکت بنیاد مستضعفان و جانبازان بین این جزیره و بندر عباس تردد می نماید و اقداماتی همچون بهسازی معابر، زیر سازی جاده اطراف جزیره و ... برای تبدیل این جزیره به یکی از قطب های گردشگری استان هرمزگان صورت گرفته است.

شماره خبر : ١٥٤٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/23

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.