شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > ساخت و ساز در مناطق روستایی استان با الگوی بومی هرمزگان سازگار شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٠٣٢٦

تاریخ:1397/06/21


اکرمی خواستار شد:
ساخت و ساز در مناطق روستایی استان با الگوی بومی هرمزگان سازگار شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري هرمزگان با اشاره به لزوم بومی سازی ساخت و ساز در مناطق روستایی، بر نظارت مستمر و جدی از سوی دستگاه های ذیربط تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی عنوان كرد: در پی زلزله اخیر شهرستان بستک و دستور استاندار محترم هرمزگان بازدیدی از مناطق صورت گرفت و طبق بازدیدهای میدانی و گزارشات، عمده خسارات وارد شده به منازلی است که بدون مجوز و به صورت غیرمجاز ساخته شده اند.

وي خاطرنشان کرد: برای جلوگیری و به حداقل رساندن حوادث این چنینی مقرر شد دهیاران و شهرداران با همکاری بنیاد مسکن استان نظارت جدی و مستمر بر ساخت منازل روستایی داشته باشند و با تخلفات صورت گرفته به طور جدی برخورد نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري هرمزگان همچنین با اشاره به شرایط آب و هوایی استان، اظهار داشت: می بایست در بحث ساخت و ساز مناطق روستایی از مصالح مقاوم و سازگار با اقلیم استان استفاده شود.

وی تصريح كرد: استفاده از چادر در شرایط بحرانی در استان هرمزگان بدلیل گرمای هوا مناسب نیست و باید از سازه های سبک برای اسکان اضطراری استفاده شود.

شماره خبر : ١٠٣٢٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.