دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > هشدارهای هواشناسی در خصوص بارندگی های اول هفته آینده را جدی بگیرید/مردم از ترددهای غیرضروری با توجه به شرایط جوی پیش رو پرهیز کنند/اعلام آماده باش کامل به تمامی دستگاه ها/ به هرمزگان سفر نکنید


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٤٩

تاریخ:1398/12/28


هشدار معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان به مردم؛
هشدارهای هواشناسی در خصوص بارندگی های اول هفته آینده را جدی بگیرید/مردم از ترددهای غیرضروری با توجه به شرایط جوی پیش رو پرهیز کنند/اعلام آماده باش کامل به تمامی دستگاه ها/ به هرمزگان سفر نکنید

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به ورود سامانه بارشی به هرمزگان و احتمال جاری شدن سیلاب در مسیل ها و رودخانه های استان، گفت: تدابیر لازم به منظور اطلاع رسانی سیل و بارندگی به مردم توسط هواشناسی و رسانه های استان به عمل آید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در دهمین جلسه شورای پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان، بر آگاه سازی مردم از شرایط جوی هفته آینده توسط هواشناسی و رسانه های استان تاکید کرد و افزود: از مردم عزیز هرمزگان می خواهیم که هشدارهای هواشناسی در خصوص بارندگی های هفته آینده جدی بگیرند و از ترددهای غیر ضروری به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی پرهیز کنند.
 
وی اضافه کرد: با توجه به تقویت این سامانه لازم است مدیران استانی، فرمانداران، شهرداران و دهیاران در آماده باش کامل بوده و وضعیت ورودی و خروجی سدها منظم کنترل شود.
 
مدرس خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال بارش شديد و ساير حوادث و ايجاد مشكلات در برخي مسيرها و راه هاي مواصلاتي لازم است پيش بيني هاي لازم جهت بازگشايي سريع مسيرها و امداد رساني به در راه ماندگان انجام پذيرد.
 
وی تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا در استان هرمزگان و همچنین احتمال طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیل و مسدود شده مسیل‌ها تاکید می شود مردم از سایر استان ها از سفر به هرمزگان پرهیز کنند زیرا ارایه کمترین خدمات رسانی به گردشگران و‌ مسافران پیش بینی نشده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اضافه کرد: فرمانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان ها ضمن بررسی آمادگی کامل اعضا برای مقابله با جوانب مختلف بحران، از آمادگی كليه ايستگاه هاي آتش نشاني شهرداری‌ها و دهیاری ها جهت اطفاء حريق در مراتع ،عرصه هاي طبيعي اطمینان  داشته باشند و سازمان هاي آتش نشاني شهرهاي ساحلي نظارت مستمر بر جلوگيري از ورود خودرو به ساحل دريا را در دستور كار قرار دهند.
 
 مدرس در ادامه با اشاره به نقش آموزش در کاهش آسیب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی، ‌اظهارکرد: آموزش مدیریت بحران در حقیقت آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه در راستای نجات جان خود در مواقع بحرانی و کاهش آسیب‌های مختلف است.
 
وي با اشاره به این که تغییر اقلیم از جمله وقایع اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: این تغییر اقلیم تبعات زیادی در مسائل جوی داشته است و یکی دیگر از مخاطرات طبیعی استان که باعث بروز خسارات فراوان شده است.
 
وی سیلاب های مهیب را یکی از مخاطرات تغییر اقلیمی دانست که تخریب محیط زیست را نیز معمولا به دنبال دارند، افزود: در این راستا می توان قطع درختان، تجاوز به حریم رودخانه ها و برداشت سنگ و مصالح کف رودها و بر هم زدن شیب تعادلی رودخانه ها را از عوامل انسان ساز در بروز سیلاب دراستان بیان کرد.
 
مدرس با بیان این‌که امروز بسیاری از کشورها با استفاده از تکنولوژِی‌های نوین به همزیستی با آسیب‌ها و بحران‌های طبیعی رسیده اند، گفت: احداث ساختمان‌های ایمن و استفاده از ابزارآلات و تکنولوژی‌های پیشرفته و هوشمن نقش مهمی در تأمین امنیت جانی افراد در بحران‌های طبیعی ایفا می‌کند.
 
وی ایمن‌سازی را از دیگر ضرورت‌های مدیریت بحران دانست و بیان کرد: توجه ویژه به ایمنی لازم و رعایت استانداردهای مختلف در حقیقت جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های اقتصادی و انسانی کشور است.

شماره خبر : ٢١٢٤٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.