شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > گروه های ارزیاب به مناطق وقوع زمین لرزه ۵/۶ ریشتری در غرب هرمزگان اعزام و ستاد مدیریت بحران تشکیل شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧١٦

تاریخ:1398/07/29


مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان:
گروه های ارزیاب به مناطق وقوع زمین لرزه ۵/۶ ریشتری در غرب هرمزگان اعزام و ستاد مدیریت بحران تشکیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: زمین لرزه ای به بزرگی ۵/۶ در مقیاس ریشتر، ۴۷ کیلومتری کوخرد شهرستان بستک، ۵۰ کیلومتری بندرکنگ و ۵۵ کیلومتری بندرلنگه را لرزاند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علیرضا صفا ایسینی، افزود: براساس اطلاعات رسیده از مرکز لرزه نگاری کشور، زلزله ای به بزرگی ۵/۶ ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین ساعت ۱۴ و ۲۸ دقیقه  در عمق ۱۰ کیلومتری زمین استان هرمزگان را لرزاند.

وی ادامه داد: در پی وقوع این زمین لرزه گروه های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم هشدارها را جدی بگیرند و در اماکن ترک‌خورده یا فرسوده حضور نیابند.

صفاایسینی اضافه کرد: در پی این زلزله فوراً به تمامی نیروهای امداد و نجات و فرمانداران بندرعباس، بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان، بستک و میناب اعلام آماده ‌باش شد.

وی تصریح کرد: به منظور پیگیری آخرین وضعیت این شهرستان ها جلسه ستاد مدیریت بحران به صورت ویدئو کنفرانس به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با فرمانداران این شهرستان ها برگزار شد.

شماره خبر : ١٩٧١٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/17

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.