شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
آخرین اخبار
تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/واحدهای متخلف پلمپ می‌شوند/شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند/استفاده از ماسک و عدم حضور در اماکن پرتجمع سیر بیماری را کاهش می‌دهد/افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند مجازات قانونی می‌شوند/دورکاری دو سوم کارکنان ادارات در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/مأموریت های غیرضرور لغو شود/فعالیت های آموزشی، فرهنگی و مراسم های مذهبی تعطیل است/برگزاری مراسم عروسی ممنوع است و دهیاران در روستاها مسئول مستقیم اجرای این قانون در روستاها هستند/فرمانداران مبادی ورودی شهرها را کنترل کنند/ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/تردد خودروهای شخصی از ساعت 22 تا ساعت 3 بامداد ممنوع است
اخبار > طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢٣١
تاریخ:سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩

با حضور استاندار هرمزگان و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با وزیر نیرو؛
طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید

طرح آبرسانی به چهار روستای شهرستان میناب به نمایندگی از ۵۷ روستای استان هرمزگان با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، وزیر نیرو در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان، این استان را از استان های شاخص در حوزه آبرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی برشمرد و گفت: ارتقای چشم گیر میزان بهره‌مندی مردم از آب شرب سالم یکی از مصادیق قابل اتکا برای ارزیابی عملکرد مثبت هرمزگان در این حوزه است.
 
اردکانیان ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان، با اشاره به تامین نیاز آبی هرمزگان از طریق فعال سازی آب شیرین کن ها در هرمزگان، بیان داشت: این اقدام از جمله اقدامات مطلوب در راستای احیای دشت میناب و پیشگیری از اثرات سوء برداشت بی رویه منابع آب زیرزمینی از این منطقه بود.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این آیین گفت: این طرح در قالب ۱۴مجتمع آبرسانی و هفت پروژه تک روستایی با صرف اعتباری بالغ بر هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
 
وی عنوان کرد: با افتتاح این طرح، تعداد ۵۷ روستا با جمعیت ۴۲هزار و ۷۹نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند و شاخص بهره مندی از ۷۵درصد به ۷۹درصد ارتقا می یابد.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه آبرسانی به مناطق روستایی به دلیل پراکندگی، دشوار و پرهزینه است گفت: در برخی مناطق بدلیل کوهستانی بودن شرایط سخت است اما با همکاری خوب وزارت نیرو و اقدامات موثر در استان، آبرسانی به روستاها  گام های خوبی برداشته شده است.
 
دکتر همتی بیان داشت: به منظوراجرای این طرح آبرسانی، بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال ، ۱۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه ، ۱۸۷ کیلومتر توسعه شبکه ، سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب مخزن ، چهارباب ایستگاه پمپاژ اجرا و بیش از ۸۷ لیتر در ثانیه به ظرفیت منابع آب این روستاها افزوده شده است.
 
وی اظهار کرد: از ابتدای این طرح تاکنون هفت مجتمع آبرسانی به طور کامل تکمیل و مورد بهره برداری قرارگرفته که چهار مجتمع آن در شهرستان های بندرخمیر ، میناب ، حاجی آباد و جاسک امروز به اتمام رسیده و در نظر داریم چهار مجتمع آبرسانی دیگر در سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.
 
استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از معاونت عمرانی استانداری و مدیرعامل آبفا هرمزگان، تصریح کرد: از مهمترین پروژه هایی که سالیان اخیر اجرا و به بهره برداری رسید، آبرسانی به روستاهای قشم بوده که در ابتدای دولت تدبیر و امید هیچکدام از روستاهای این جزیره دارای شبکه آب آشامیدنی نبودند که این مهم در این دولت اتفاق افتاد و شاخص برخورداری روستاهای جزیره از صفر به ۸۰ درصد رسید و انشاءالله تا پایان دولت بقیه روستاها نیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد. 
 
وی خاطرنشان کرد: فاز نخست مجتمع آبرسانی سهران برای آبرسانی به شهر گوهران و ۱۲روستای مجاور خط انتقال در حال بهره برداری آزمایشی است و تا آخر سال جاری مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
استاندار هرمزگان بیان کرد: همچنین بهره برداری از آب های شور و نامتعارف با مشارکت بخش خصوصی طی سال های ۹۲ تا ۹۹ رشد چشم گیری داشته به طوریکه هم اکنون بیش از ۲۵درصد منابع آبی استان از طریق آبشیرینکن و توسط بخش خصوصی تامین می شود.
 
 
 
 

شماره خبر : ٢٤٢٣١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/01/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.