پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیگیری برای تامین منابع مالی اجرای سد زرانی میناب و افزایش صادرات مواد معدنی فرآوری شده از طریق جذب سرمایه گذار


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٧٩
تاریخ:سه شنبه ٣٠ دی ١٣٩٩

در دیدار استاندار هرمزگان با معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران انجام شد؛
پیگیری برای تامین منابع مالی اجرای سد زرانی میناب و افزایش صادرات مواد معدنی فرآوری شده از طریق جذب سرمایه گذار

استاندار هرمزگان در دیدار با معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، راهکارهای افزایش سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و کشاورزی استان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان با همراهی مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با دکتر موسوی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در خصوص شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در هرمزگان دیدار و گفت و گو کرد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به نتایج این نشست و رایزنی در خصوص تأمین منابع مالی پروژه سد زرانی میناب، اظهار داشت: در این دیدار جزئیات پروژه سد زرانی و اهمیت اجرای آن تشریح و مقرر شد پیشنهاد وزارت نیرو در این زمینه بررسی و اقدامات بعدی برای تأمین منابع مالی پروژه از سوی بانک توسعه اسلامی انجام شود.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه اجرای سد در شرق استان، برای کنترل سیلاب و افزایش ذخایر آبی به منظور تأمین منابع بخش کشاورزی و آب شرب این منطقه یک ضرورت به شمار می رود، افزود: در صورت تصویب و اجرایی شدن این پیشنهاد، بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه سد زرانی میناب از طریق بانک توسعه اسلامی و بخش دیگری آن از سایر منابع در اختیار آب منطقه ای هرمزگان تأمین می شود.
 
همتی، همچنین رایزنی در خصوص تأمین منابع مالی خارجی برای مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های بخش کشاورزی و شیلات را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این نشست عنوان و تصریح کرد: متقاضیان سرمایه گذاری در صنعت پرورش میگو طی سه سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته و این روند افزایشی در سال آینده چشمگیرتر خواهد بود و با برنامه ریزی های انجام شده، سال آینده شاهد جهش و شتاب مطلوبی در زمینه رشد مزارع پرورش میگو و تولیدات این مزارع در استان خواهیم بود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به وجود ذخایر غنی معدنی در استان به عنوان پشتوانه و محرک توسعه صنایع، بیان کرد: در صورت تجهیز و فرآوری مواد معدنی، جهش واقعی و چشمگیری در اقتصاد کشور ایجاد می شود و با اکتشاف پهنه های مختلف در استان که تاکنون بخش زیادی از مطالعات آن انجام شده است، جایگاه استان در بخش معدن ارتقا پیدا خواهد کرد.
 
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری خارجی یکی از بسترهای کسب توفیقات بیشتر در این حوزه است که اگر بتوانیم زمینه و ابزار قانونی لازم برای تحقق آن را فراهم کنیم، با توجه به توانمندی ها و امکانات تجهیزاتی، فنی و مهندسی داخلی، علاوه بر افزایش اشتغال و رونق مناطق کمترتوسعه یافته، با صادرات مواد معدنی فرآوری شده، ارزش افزوده بیشتری عاید کشور و بهره برداران این بخش خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان گفت: در نشست امروز ظرفیت های مختلف بخش صنعت، معدن و کشاورزی و نقش آن در کمک به توسعه استان در دیدار با رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران تشریح شد و تصمیمات لازم به منظور استفاده از ظرفیت های این سازمان اتخاذ شد.

شماره خبر : ٢٣٧٧٩
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.