پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تفاهم‌نامه همکاری میان استانداری هرمزگان و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح امضا شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٧٧
تاریخ:سه شنبه ٣٠ دی ١٣٩٩

در دیدار استاندار هرمزگان با رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح؛
تفاهم‌نامه همکاری میان استانداری هرمزگان و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح امضا شد

در دیدار دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان با امیر سرتیپ دوم دکتر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح که در تهران صورت گرفت، تفاهم‌نامه همکاری میان استانداری هرمزگان و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح امضا شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این خصوص، عنوان کرد: این تفاهم‌نامه در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توسعه همکاری و تعاملات اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی و استفاده از امکانات و توانمندی‌های علمی، سرمایه انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربه و تخصص دو طرف، امضا شد.
 
وی با اشاره به توانمندی‌های سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، افزود: در قالب این تفاهم‌نامه از ظرفیت این سازمان در زمینه‌های مطالعات آمایش سرزمین، پدافند غیرعامل و آمادگی دفاعی، مدیریت بحران و پیشگیری و آمادگی در برابر مخاطرات طبیعی همچون سیل، آتش سوزی و زلزله استفاده خواهیم کرد.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همکاری در زمینه نقشه برداری زمینی و هوایی، تهیه عکس هوایی، تولید نقشه و اطلاعات مکانی، مطالعات جغرافیایی و تصاویر ماهواره‌ای از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است که به اجرای بهتر برنامه‌های توسعه‌ای در هرمزگان کمک می‌کند.
 
همتی تصریح کرد: برای ساماندهی و راهبری اجرای طرح‌های مشترک در قالب این تفاهم‌نامه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان و کارشناسان دو طرف تشکیل خواهد شد.
 
در پایان این نشست استاندار هرمزگان از بخش های مختلف این سازمان بازدید کرد.
 

شماره خبر : ٢٣٧٧٧
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.