پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > روستای درجادین بخش سندرک شهرستان میناب با آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم افتخار هرمزگان است/شهرستان بشاگرد از ظرفیت های علمی و فرهنگی بالایی برخوردار است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٧٦
تاریخ:سه شنبه ٣٠ دی ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
روستای درجادین بخش سندرک شهرستان میناب با آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم افتخار هرمزگان است/شهرستان بشاگرد از ظرفیت های علمی و فرهنگی بالایی برخوردار است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: منطقه درجادین در بخش سندرک شهرستان میناب به واسطه داشتن آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از افتخارات فرهنگی استان هرمزگان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در آئین محفل انس با قرآن کریم و تجلیل از قاریان برتر قرآن کریم در منطقه درجادین بخش سندرک شهرستان میناب، عنوان کرد: روستای درجادین بخش سندرک به واسطه داشتن آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از افتخارات فرهنگی   استان هرمزگان است.
 
وی گفت: شهرستان بشاگرد با وجود محرومیت هایی که در بخش های مختلف دارد از ظرفیت های فرهنگی، علمی و معنوی بسیاری برخوردار است و نماد تدین است.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  در همین رابطه گفت: مردم منطقه بشاگرد در دورانی که رفت و آمد به خانه خدا و اماکن مقدسه بسیار سخت بود با تحمل مشقات بسیار و ماه ها سفر خود را به مکه مکرمه و اماکن مقدسه می رساندند که نشان دهنده تدین تاریخی مردم این خطه است.
 
وی افزود: سنگ نوشته های منقش به آیات قرآنی و اسامی ائمه در منطقه بشاگرد مربوط به قرن های گذشته وجود دارد که نشان از قدمت تاریخی و دینی این خطه است.
 
رئوفی افزود: وجود حسینیه در روستاهای منطقه بشاگرد نماد دیگری از عشق و ارادت مردم این خطه به اهل بیت عصمت و طهارت و تدین تاریخی آنهاست.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: منطقه بشاگرد در حال رشد و ترقی است و از نیروی انسانی توانمند و تحصیل کرده بسیاری در بخش های مختلف برخوردار است و با همت جوانان این منطقه می توان بشاگرد را آباد کرد.
 
وی گفت: خدمات گسترده ای در شهرستان بشاگرد به واسطه توجه نظام و انقلاب صورت پذیرفته و این منطقه با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
 
رئوفی اظهار داشت: مشکلاتی که نمایندگان مردم روستاهای بخش سندرک به ویژه درجادین در حوزه های مختلف مطرح کردند به ویژه در زمینه برقراری اینترنت روستاها در دستور کار قرار خواهد گرفت تا مردم این مناطق به ویژه دانش آموزان از این بستر برای دریافت محتواهای آموزشی بهره مند گردند.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به افتتاح مرکز نیکوکاری در روستای درجادین سندرک خاطرنشان کرد: رمز ماندگاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مردم داری وی بود و مردم داری مسئولان و حضور مدیران در جمع مردم  می تواند نقش بسزایی در موفقیت آنها در پیشبرد امور داشته باشد.
 
در پایان دیدار دکتر رئوفی معاون استاندار هرمزگان با اهالی منطقه درجادین از قاریان و حافظان برتر قرآن کریم منطقه تجلیل بعمل آمد و مرکز نیکوکاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی روستا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و در دیدارهای چهره به چهره مردمی مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.
 
سلحشور فرماندار ویژه شهرستان میناب نیز در این نشست با قدردانی از حضور معاون استاندار و هیات همراه در شهرستان میناب خاطرنشان کرد: روستای درجادین با وجود مشکلات بسیار از جمله در حوزه راه دسترسی با داشتن ۱۰۰ قاری و حافظ قرآن از افتخارات فرهنگی شهرستان و استان است.
 
وی افزود: روستای درجادین به الگویی در بین مناطق اطراف بدل شده است و سبب گسترش هرچه بیشتر فرهنگ قرآنی در شرق استان شده است.
 
فرماندار ویژه شهرستان میناب خاطرنشان کرد: وجود روستای درجادین با آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از برکات انقلاب اسلامی است.
 
 
 

شماره خبر : ٢٣٧٧٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.