پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اعتیاد به مواد مخدر یک آسیب جدی اجتماعی است/باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای کاهش این آسیب استفاده شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٥٢
تاریخ:دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
اعتیاد به مواد مخدر یک آسیب جدی اجتماعی است/باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای کاهش این آسیب استفاده شود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اعتیاد به مواد مخدر علاوه براین اینکه یک آسیب جدی اجتماعی است، پوششی برای سایر آسیب ها نظیر سرقت، قتل و متلاشی شدن بنیان خانواده است‌.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان کرد: رفع معضلات   مربوط به اعتیاد در جامعه مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور است.
 
وی در خصوص آسیب های اعتیاد خاطرنشان کرد: اعتیاد به تنهایی آسیب بزرگی است و از سوی پوششی برای سایر آسیب های اجتماعی نظیر سرقت، قتل، تجاوز به عنف، فروش فرزند و متلاشی شدن بنیان خانواده است.
 
رئوفی خاطرنشان کرد: اعتیاد معضلی است که هدف آن ناکارآمد کردن انسان به صورت عام و ناتوان نمودن و از بین بردن نخبگان جامعه را به صورت خاص به دنبال دارد.
 
وی با اشاره به اهمیت اشتغال معتادان بهبود یافته خاطرنشان کرد: در صورتی که معتادان بهبود یافته شغل مناسبی داشته باشند درصد بازگشت آنها به دوران اعتیاد بسیار پایین است و نبود شغل این قشر را مجدد در خطر قرار می دهد.
 
وی افزود: تقویت بنیان خانواده، ایجاد شغل مناسب، آموزش آموزه های دینی، تقویت اعتقادات دینی ، پرورش فضائل اخلاقی می توانند نقش بسزایی در کاهش پدیده اعتیاد ایفا کنند. 
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: سمن ها ظرفیت بسیار خوبی هستند که می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد نقش مهمی ایفا کنند و این مجموعه ها باید تقویت گردند.
 
وی افزود: روش های ورود مواد مخدر در جامعه متفاوت شده است و این زنگ خطری است که باید تدابیر ویژه برای مقابله با آن اندیشید.

شماره خبر : ٢٣٧٥٢
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.