پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز هوای پاک


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٤١
تاریخ:دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩


پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز هوای پاک

استاندار هرمزگان در پیامی، فرارسیدن 29 دی روز هوای پاک را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حق برخورداری از محیط زیست سالم و هوای پاک از ارکان مهم حقوق جامعه براساس اصل پنجاهم قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی است.
 
تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط با این امر، ملزم به رعایت قوانین، مقررات و الزامات این حوزه در راستای ارتقاء مستمر وضعیت محیط زیست بر اساس الگوهای توسعه پایدار می‌باشند.
 
تعیین روز ملی هوای پاک با هدف برانگیختن حساسیت اقشار مختلف جامعه بوده و با توجه به این امر که رکن اصلی برطرف ساختن معضل آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی‌های بین بخشی است، این روز می‌تواند عامل مهمی در مشارکت عمومی و همه جانبه به شمار آید.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت 29 دی روز هوای پاک، به سهم خود از متولیان امر محیط زیست و مردم فهیم استان هرمزگان که برای بهره‌مندی از آسمانی آبی و هوایی پاک به عنوان موهبتی الهی تلاش می کنند، قدردانی می نمایم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٣٧٤١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.