پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > آب ۱۰ روستای دژگان پس از زلزله وارد مدار شد/برآورد خسارات به شبکه برق و آب پس از زلزله در دست انجام است/حضور فوری دستگاه های خدمات رسان در محل روستاهای زلزله زده/خسارت به حدود 80 واحد روستایی با 20 تا 80 درصد خرابی و تعمیرات


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٣٢
تاریخ:شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩

استاندار هرمزگان:
آب ۱۰ روستای دژگان پس از زلزله وارد مدار شد/برآورد خسارات به شبکه برق و آب پس از زلزله در دست انجام است/حضور فوری دستگاه های خدمات رسان در محل روستاهای زلزله زده/خسارت به حدود 80 واحد روستایی با 20 تا 80 درصد خرابی و تعمیرات

استاندار هرمزگان گفت: در پی زلزله ۵.۵ ریشتری در بندرلنگه و قشم، مصدومیت یک نفر گزارش شده و خساراتی به سیستم آبرسانی و برقرسانی وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی عنوان کرد: مصدوم در سایه خوش بندرلنگه به صورت سرپایی درمان شده و علت مصدومیت ترس از زلزله و به دلیل قصد فرار از منزل رخ داده است.
 
وی افزود: ترک خوردگی و ريزش برخی از منازل مسکونی در دژگان، سایه خوش، دوآب، برکه سفلین در بندرلنگه و باسعیدو در قشم رخ داده که تاکنون خسارت به حدود 80 واحد روستایی با  20 تا 80 درصد خرابی و تعمیرات گزارش شده است. 
 
وی افزود: خسارت به بخشی از شبکه برق سایه خوش بندرلنگه وارد شده که با پیگیری صورت گرفته، نیروهای فنی و بهره برداری به منطقه اعزام شدند و مشکل با پیگیری جدی همکاران مرتفع شد.
 
همتی بیان کرد:  قطعی آب در حدود 10 روستا در منطقه دژگان به دلیل ريزش چاه های آب شیرینکن دژگان، رخ داده بود که با پیگیری مدیریت بحران استان ، نیروهای فنی و بهره‌برداری به منطقه اعزام و مقرر شد تمهیدات لازم جهت آب رسانی سیار صورت گیرد.
 
وی ادامه داد: به محض این اتفاق دستورات لازم به فرماندار بندرلنگه صادر شد تا با هماهنگی مدیرکل مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده حضور داشته باشند و از شب گذشته تاکنون پیگیر ی و رصد وضعیت در حال انجام است.
 
استاندار هرمزگان افزود: در پی این حادثه طبیعی، جلسه ستاد بحران بندرلنگه تشکیل و اقدامات لازم از شب گذشته در حال انجام است.
 
وی بیان داشت: نتایج کامل میزان خسارات پس از بازدید میدانی مجدد دستگاه های مربوطه و ارائه گزارشات کتبی ارائه خواهد شد.
 
همتی یادآور شد: شب گذشته ستاد استانی نیز با فوریت تشکیل و هماهنگی های لازم با اعضا و فرمانداران قشم، بندرعباس، بندرلنگه، خمیر، مدیرعامل هلال احمر، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان و مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان انجام شد.
 
گفتنی است؛ دو پس لرزه 2/9 و 3/8 ریشتر هم تاکنون در روستاهای سایه خوش، کلاتو و دژگان بندرلنگه رخ داد و اسکان اضطراری توسط جمعیت هلال احمر و با هماهنگی مدیریت بحران استان و فرمانداری بندرلنگه انجام شد.

شماره خبر : ٢٣٧٣٢
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.