پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، محور تحول بزرگ و توسعه غرب هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧٣١
تاریخ:شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩

یادداشت استاندار هرمزگان؛
منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، محور تحول بزرگ و توسعه غرب هرمزگان

استاندار هرمزگان در یادداشتی، ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان و با تشکر و قدردانی از تلاش‌های کارکنان و مدیران این مجموعه، این منطقه را محور تحول بزرگ و توسعه غرب هرمزگان دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این یادداشت آورده است:
 
شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان، در آستانه تحولی بزرگ قرار دارد و چشم انداز و افق روشن و درخشانی برای آینده این شهرستان ترسیم شده است که منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر، محور تحول و توسعه و اشتغال‌زایی این شهرستان و غرب هرمزگان محسوب می‌شود.
 
با توجه به ظرفیت‌های گسترده این منطقه، جهش های بزرگی در آن انجام می‌شود و جمعیت بسیاری در شهرستان پارسیان مشغول به کار خواهند شد.
 
در حال حاضر نیز در بخش های مختلف منطقه ویژه پارسیان نیروهای زیادی مشغول به کار شده‌اند و این توسعه و جهش در کارها با کمک و همراهی یکدیگر به وجود آمده است.
 
هدف گذاری بزرگی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار متر مکعبی انجام شده است که این منطقه ویژه را به منطقه‌ای بزرگ و تاثیرگذار تبدیل خواهد کرد.
 
بندر منطقه ویژه پارسیان از دیگر ظرفیت‌های بزرگ این منطقه است که تاکنون 100 میلیون یورو سرمایه‌گذاری در این بندر صورت گرفته و فاز اول آن، با ظرفیت 9 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا آماده شده و در این بندر، کشتی های با تناژ بالا پهلوگیری خواهند کرد.
 
اینجانب با گرامیداشت 27 دی سالروز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، از تلاش‌های مجموعه کارکنان و مدیران این منطقه تشکر و قدردانی می نمایم و امیدوارم که تمامی فعالان در این منطقه خود را برای شروع به کار پروژه های بزرگ در پارسیان آماده کنند تا سرمایه‌گذاری‌های مختلف در این منطقه شکل گیرد.

شماره خبر : ٢٣٧٣١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.