چهارشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > چهار قلم کالای ضرروی کارخانه فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ ترخیص می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧١٨
تاریخ:جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩

استاندار هرمزگان:
چهار قلم کالای ضرروی کارخانه فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ ترخیص می‌شود

طی بازدید استاندار هرمزگان از معدن و کارخانه فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ در شهرستان حاجی‌آباد، دستورات لازم از سوی استاندار هرمزگان به منظور ترخیص چهار قلم کالای ضروری راه اندازی کارخانه سنگ آهن تنگ زاغ صادر شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در بازدید از معدن سنگ آهن و کارخانه فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ در شهرستان حاجی‌آباد، ضمن بازدید از روند اجرایی این پروژه، دستورات لازم را به منظور ترخیص چهار قلم کالای ضروری مربوط به کارخانه سنگ آهن صادر کرد و طی هفته آینده گمرک بندرشهید رجایی کار ترخیص این کالاهای ضرروی را انجام خواهد داد.
 
همچنین با پیگیری استاندار هرمزگان و طی هفته آینده، کد رهگیری مربوط به یک قلم کالای مورد نیاز این کارخانه از بانک مرکزی صادر خواهد شد که موانع برای ترخیص این کالا از گمرک شهریار تهران برداشته شود.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه معدن سنگ آهن تنگ زاغ جز قدیمی ترین معادن استان است، گفت: ذخایر این معدن 20میلیون تن سنگ اهن با متوسط عیار 52 است و سالیانه حدود 800هزار تن برداشت از این پهنه معدنی صورت می گیرد و سنگ آهن این معدن به هفت کارخانه تولید سیمان در هرمزگان و استان های همجوار ارسال و 10درصد سنگ اهن ذوب اهن اصفهان از این معدن تأمین می شود.
 
همتی بیان داشت: ظرفیت ذخیره جدید شناسایی شده این معدن طی مرحله اکتشاف حین استخراج نزدیک به50میلیون تن برآورد شده است که امکان برداشت سالیانه از این ذخیره معدنی را به دومیلیون تن در سال خواهد رساند.
 
استاندار هرمزگان همچنین از کارخانه در حال احداث فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ که در مجاورت این معدن در حال ساخت است بازدید کرد.
 
وی عنوان کرد: این کارخانه هم اکنون دارای 85درصد پیشرفت فیزیکی است که 90درصد تجهیزات این کارخانه ساخت داخل است.
 
همتی با اشاره به میزان سرمایه گذاری در این پروژه، گفت: تا این مرحله از ساخت، 122میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و  500هزار یورو سرمایه گذاری ارزی در این پروژه انجام شده است.
 
استاندار هرمزگان گفت: با ترخیص چهار قلم کالای ضروری برای راه اندازی این کارخانه از سوی گمرکات کشور، تا پایان سال جاری این واحد فرآوری به بهره برداری می رسد.
 
با بهره برداری از واحد فرآوری سنگ آهن تنگ زاغ، 170نفر به صورت مستقیم در این کارخانه مشغول به کار می  شوند و در معدن سنگ آهن تنگ زاغ نیز 120نفر اشتغال مستقیم دارند که کلیه نفرات شاغل در این معدن از افراد بومی منطقه هستند.

شماره خبر : ٢٣٧١٨
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.