پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پروژه بوستان 17 هکتاری دفاع مقدس در بندرعباس اجرایی می‌شود/تلاش برای احداث شهر جدید ساحلی در شرق بندرعباس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧١٧
تاریخ:جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩

استاندار هرمزگان در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر بندرعباس:
پروژه بوستان 17 هکتاری دفاع مقدس در بندرعباس اجرایی می‌شود/تلاش برای احداث شهر جدید ساحلی در شرق بندرعباس

استاندار هرمزگان گفت: بوستان 17 هکتاری دفاع مقدس در محدوده پارک ولایت تا نخل ناخدا در بندرعباس طراحی شده و المان دفاع مقدس و خلیج فارس در آن اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر بندرعباس، با اشاره به طرح پارک 17 هکتاری در شرق بندرعباس، عنوان کرد: همزمان با اجرای این طرح، عملیات اجرایی تالار مرکزی بندرعباس نیز درون محوطه این پارک و بدون محصور شدن از سر گرفته خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان همچنین در بازدید از بلوار ساحلی بندرعباس از اجرای بلوار ویژه گردشگری در بندرعباس خبر داد و اظهار داشت: طی بازدیدی که در سال 96 از بلوار ساحلی داشتیم، بر استفاده از ظرفیت ساحل و دریا تأکید ویژه داشتیم و مقرر شد بلواری به طول 24 کیلومتر ویژه گردشگری احداث شود.
 
وی اضافه کرد: 10 کیلومتر از این بلوار تا دانشگاه هرمزگان ایجاد شده و خوشبختانه پروژه از پیشرفت 70 درصدی برخوردار است و تا پایان سال جاری بخش مهم این پروژه افتتاح و برای استفاده مردم و گردشگران گشایش خواهد یافت.
 
وی بیان داشت: عرض این بلوار 112 متر شامل لاین های تندرو، کندرو،  فضای سبز با معماری خاص و  اجرای نور ویژه در این بلوار است.
 
استاندار هرمزگان عنوان کرد: با اجرای این کار کم نظیر در کشور، مردم و گردشگران می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.
 
همتی همچنین با اشاره از اجرای یک پارک دیگر در محدوده بلوار خلیج فارس به سمت دانشگاه هرمزگان خبر داد و افزود: این پارک به‌عنوان بزرگترین پارک شهری بندرعباس در طول این مسیر و با عرض بین  200 تا 300 متر و به موازات بلوار گردشگری احداث می شود.
 
وی گفت: با بهره برداری از پروژه، یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری کشور در بندرعباس ایجاد می شود که در طول سال برای مردم بندرعباس و گردشگران سایر مناطق کشور قابل بهره‌برداری است.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به ایده احداث شهری جدید در محدوده بلوار جاده میناب و دانشگاه هرمزگان، تصریح کرد: به دنبال اجرای ایده احداث یک شهر با کاربری باغ ویلا هستیم که رایزنی لازم در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی نیز انجام شده و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم این ایده عملیاتی و به مرحله قابل قبولی برسد.
 
وی افزود: به منظور اجرای این طرح، برخی از پروژه های پرورش میگو که در مدت معین عملیاتی نشده بود را متوقف کردیم.
 
استاندار هرمزگان همچنین از همراهی مدیران دستگاه های اجرایی، شهرداری و شورای شهر بندرعباس، معاونت عمرانی استانداری و مدیران فنی این حوزه، اداره کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن در راستای عملیاتی کردن این چند پروژه بزرگ قدردانی کرد.

شماره خبر : ٢٣٧١٧
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.