چهارشنبه ٠٦ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > فضای عمومی استان هرمزگان برای سرمایه‌گذاری مطلوب است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٧١٤
تاریخ:پنج شنبه ٢٥ دی ١٣٩٩

دکتر همتی در حاشیه بهره‌برداری از پروژه های ملی در منطقه آزاد قشم:
فضای عمومی استان هرمزگان برای سرمایه‌گذاری مطلوب است

استاندار هرمزگان گفت: فضای عمومی استان هرمزگان برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب است و دولت و بخش خصوصی در کنار هم توانسته اند شرایط خوبی را فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در حاشیه بهره‌برداری از پروژه های ملی در منطقه آزاد قشم، با اشاره به ظرفیت بزرگ موجود در مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی و سرزمین اصلی در هرمزگان و پیش راه اندازی پالایشگاه نفت سنگین قشم، عنوان کرد: هرمزگان بیش از ۶۰ درصد فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تأمین می کند و  نقشی بسیار مهمی در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بر عهده دارد.
 
وی با اشاره به وجود مشوق های لازم برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف استان، افزود: منطقه ویژه پارسیان به عنوان یکی از استعدادهای درخشان حوزه پتروشیمی و فولاد، با در اختیار داشتن ظرفیت های متعدد و تسهیل امور مربوط به صدور مجوزها، یک منطقه مستعد برای سرمایه گذاری است.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه با حمایت دولت زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف اقتصادی از شرق تا غرب هرمزگان فراهم شده است، تصریح کرد: با حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران، علاوه بر احداث پایانه نفتی در جاسک، دو شرکت پتروپالایش با ظرفیت تولید ۳۰۰هزار بشکه در شرق استان در حال راه اندازی و در دست اجراست که ضمن پیشگیری از خام فروشی نفت، سهم زیادی در ایجاد ارزش افزوده در زنجیره تولید و افزایش اشتغال دارد.
 
همتی بیان داشت: با وجود شرایط شیوع کرونا، در تابستان سال جاری میانگین نرخ مشارکت اقتصادی کشور ۳۹درصد بوده است اما نرخ مشارکت در هرمزگان بیش از ۵۰درصد بوده است که بیانگر پویایی اقتصادی و فعال بودن بخش تولید در استان است.
 
استاندار هرمزگان گفت: خوشبختانه فضای عمومی استان برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و دولت و بخش خصوصی در کنار هم توانسته اند شرایط خوبی را فراهم کنند.

شماره خبر : ٢٣٧١٤
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/12/06

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.