يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٦٩٦

تاریخ:چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر به طول ۱۴ کیلومتر و با اعتبار ۴۱۱ میلیارد ریال، با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این آیین، با اشاره به لزوم حمایت جدی از معادن کوچک مقیاس برای شکوفایی استعدادهای حوزه معدن، اظهار داشت: موانع سرمایه گذاری در این بخش مرحله به مرحله باید شناسایی و رفع و زمینه ایجاد ارزش افزوده، افزایش اشتغال و ارزآوری در بخش معدن فراهم شود.
 
وی افزود: عواید حاصل از استخراج مواد معدنی و صادرات این بخش باید دوباره به چرخه تولید برگردد تا بتواند ارزش افزوده آن را چندبرابر کند.
 
استاندار هرمزگان، دسترسی آسان معادن استان به پایانه های صادراتی را یک مزیت برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش عنوان و اضافه کرد: برای شکوفایی همه استعدادهای اقتصادی استان باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم که بتوانیم رونق معیشت و امیدواری بیشتر را برای مردم هرمزگان بوجود بیاوریم.
 
همتی با اشاره به نقش دولت در حمایت از بخش خصوصی و سیاست گذاری برای تسهیل امر تولید و صادرات، بیان داشت: مجموعه دولت در استان، به دنبال تسهیل فرآیندها و رفع موانع برای افزایش قدرت رقابت تولیدکنندگان استان با دیگر تولیدکنندگان و بازارهای بین المللی است.
 
وی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک هیچ محصول خامی را صادر  نکنیم و با تکمیل  زنجیره تولید و با ایجاد ارزش افزوده، محصول نهایی را صادر کنیم که عواید بیشتری نصیب تولیدکننده و کشور شود.
 
عملیات بهسازی مسیر دسترسی به معادن معادن گچ بندرخمیر به طول ۱۴ کیلومتر  و در چهار مسیر آغاز شد و بر اساس پیش بینی انجام شده، اجرای این طرح فروردین ماه ۱۴۰۱ به اتمام می رسد و ۳۰ معدن دارای پروانه بهره برداری و پروانه اکتشاف از  این مسیر دسترسی بهره مند خواهند شد.
 
در حال حاضر ۲۹۰ نفر بدون احتساب اشتغال واحدهای صنایع معدنی فعال این منطقه، مشغول به کار هستند.
 
بیش از ۵۷ معدن گچ در سراسر استان وجود دارد که ۲۹ فقره از این معادن در شهرستان بندرخمیر واقع شده است.

شماره خبر : ٢٣٦٩٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.