يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > هدف پدافند غیرعامل دستیابی به امنیت پایدار است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٦٩٤

تاریخ:چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
هدف پدافند غیرعامل دستیابی به امنیت پایدار است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل با هدف دستیابی به امنیت پایدار است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در نشست شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان، عنوان کرد:‌ برای موفقیت کامل در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل باید سازمان ها، ارگان ها و به ویژه نهادهای مهم و حیاتی کارکنان خود را دانش‌محور کنند.
 
وی بیان داشت: امروز می‌توان با دانش کافی همه تهدیدات را خنثی کرد و یا به حداقل رساندن و لازمه آن افزایش دانش و آگاهی کارکنان به ویژه در حوزه‌های تخصصی فعالیت آنان با افزایش مطالعه و بازآموزی های لازم است.
 
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در ادامه با اشاره به نقش مردم در دستیابی به امنیت‌ و اهداف برنامه های پدافند غیرعامل، گفت: در این حوزه باید برای آموزش جامعه نیز برنامه ریزی کرد و مطالب کاربردی را به صورت ساده و قابل فهم برای اقشار مختلف جامعه بیان کرد.
 
همچنین در این جلسه سردار ساسانی جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن اشاره به جایگاه ویژه ملی و فرا ملی هرمزگان با وجود بنادر عظیم تجاری و پالایشگاه های نفت و گاز  در استان که سبب نقش و کارکرد ویژه این استان در کشور شده است، عنوان کرد: اساسا فلسفه وجودی ادارات کل پدافند غیرعامل پرداختن به مردم است، زیرا هر حوزه مسئول و متولی خود را دارد که در صورت بروز هر تهدیدی آن را رفع می‌کند اما برآورد تهدیداتی که متوجه مردم است در حیطه وظایف این ادارات قرار دارد و این مسئله راه و هدف را مشخص می سازد.
 
وی ادامه داد: طرح جامع پدافند غیرعامل می تواند ضمن تضمین نسبی دفاع در شرایط بحرانی از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری کند.
 
وی بیان داشت: طرح جامع مطالعاتی برای همه استانهای کشور پیش بینی شده و در حال اجرا است و با توجه به نهایی شدن این طرح در استان هرمزگان، دستگاه های اجرایی باید برنامه های عملیاتی تعریف شده را به تدریج پیاده سازی کنند.
 
محسن زینلی تختی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان نیز در این نشست با تشکر از دستگاه های اجرایی استان در انجام مطالعات این طرح، اظهار داشت: این طرح سبب افزایش پایداری و کاهش آسیب پذیری ها در سطح استان و کشور خواهد شد و در راستای الگوی اسلامی ایرانی و طرح آمایش سرزمینی راهگشا خواهد بود و با توجه به وجود مجموعه ای از زیرساخت‌های مهم و حیاتی در هرمزگان و به منظور حفاظت و صیانت از آنها، تدوین یک طرح جامع که همه شرایط و نحوه مقابله با تهدیدات با هدف افزایش پایداری و کاهش آسیب ها در آن دیده شده ضروری بود.
 
وی افزود: طرح جامع پدافند غیر عامل هرمزگان در واقع سندی راهبردی و عملیاتی با چشم انداز بلند مدت است که پس از شناخت همه جانبه وضعیت موجود و همچنین سطح تهدیدات و آسیب پذیری ها، راهبردها، سیاست‌ها و برنامه های کلان توسعه استان را منطبق با اصول پدافند غیرعامل تدوین و در قالب نقشه راه ارائه می کند.
 
وی تصریح کرد: در این طرح به تناسب اولویتی که در زیرساخت‌های استان وجود دارد، طرح های جداگانه ای برای آنها تهیه و تدوین شده است.
 
وی همچنین ضمن اشاره به اهمیت نهادینه سازی امر پدافند غیرعامل در بین آحاد جامعه عنوان داشت: با توجه به ظرفیت موجود در فضای مجازی اقدام به تهیه و تولید و انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی نموده‌ایم.
 
در این نشست با حضور دکتر رئوفی سرپرست معاونت، سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، سردار ساسانی جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و سردار مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، از طرح جامع پدافند غیرعامل استان هرمزگان نیز رونمایی شد.
 
طرح جامع پدافند غیرعامل هرمزگان سند‌ی راهبردی و عملیاتی با چشم انداز بلندمدت است که پس از شناخت همه جانبه وضعیت موجود و همچنین سطح تهدیدات و آسیب پذیری ها راهبردها سیاست ها و برنامه های کلان توسعه استان را منطبق با اصول پدافند غیرعامل تدوین و در قالب نقشه راه ارائه می کند.
 

شماره خبر : ٢٣٦٩٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.