يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > موانع واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه کرگان شهرستان میناب برطرف می‌شود/به ثمر نشست طرح های پرورش میگو زمینه ساز توسعه منطقه کرگان خواهد شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٦٧٠

تاریخ:دوشنبه ٢٢ دی ١٣٩٩


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
موانع واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه کرگان شهرستان میناب برطرف می‌شود/به ثمر نشست طرح های پرورش میگو زمینه ساز توسعه منطقه کرگان خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: موانع پیش روی واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه کرگان شهرستان میناب با استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برطرف می شود و به زودی شاهد عملیات اجرایی در محل این اراضی خواهیم بود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی شهرستان میناب، عنوان کرد: شهرستان میناب به عنوان یکی از شهرستان های مهم استان است که از پتانسیل های خوبی در زمینه کشاورزی، شیلاتی و بازرگانی برخوردار است.
 
وی در همین رابطه افزود: شکوفایی پتانسیل های شهرستان میناب در بخش های مختلف مستلزم همراهی و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: استانداری نگاه ویژه ای به شرق استان به محوریت شهرستان میناب دارد و تمامی ظرفیت ها برای رشد و توسعه این خطه از استان بکار گرفته خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت های مهم شهرستان میناب آبزی پروری است که باید برای افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی از این ظرفیت به خوبی باید بهره گرفت.
 
حیدری با اشاره به لازم الاجرا بودن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، خاطرنشان کرد: مصوباتی که با محوریت رفع موانع پیش روی واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه در جلسه کارگروه مصوب می شود برای کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط لازم الاجراست و در کمترین زمان ممکن باید عملیاتی شوند.
 
وی با تاکید بر شروع طرح مطالعاتی اراضی پرورش میگو منطقه کرگان، تصریح کرد: شرکت سهامی آب منطقه ای در کمترین زمان ممکن روند طرح مطالعاتی اراضی پرورش میگو منطقه کرگان را برای تسریع در روند وگذاری اراضی و شروع عملیات اجرایی پروژه آغاز کند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: سایر دستگاه های اجرایی نظیر محیط زیست و بنیاد مسکن پاسخ به استعلامات مرتبط با واگذاری اراضی پرورش میگو منطقه کرگان شهرستان میناب را تسریع کنند تا در روند عملیات اجرایی پروژه خللی ایجاد نگردد.
 
وی خاطرنشان کرد: سازمان امور اراضی نسبت به واگذاری اراضی به متقاضیان محلی و سازمان نظام مهندسی نسبت به صدور مجوزهای لازم سرعت عمل دهند تا در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن این طرح مهم باشیم.
 
حیدری با قدردانی از پیگیری های فرماندار ویژه شهرستان میناب در رفع مشکلات بخش تولید شهرستان به ویژه تعیین تکلیف اراضی پرورش میگو منطقه کرگان، گفت: شروع فعالیت های شیلاتی در منطقه کرگان باعث ایجاد اشتغال برای مردم این منطقه و آبادانی آن خواهد شد و تحقق این مهم نیازمند همراهی همگان به ویژه مردم منطقه است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تقدیر از همراهی های دستگاه های نظارتی به ویژه دستگاه قضایی، اظهار داشت: دستگاه قضایی در کنار سایر دستگاه ها حامی بخش تولید بوده است و این رویکرد دستگاه قضایی در سطح ملی، استان هرمزگان و شهرستان میناب قابل تقدیر است.

شماره خبر : ٢٣٦٧٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.