يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > پروژه خط انتقال نفت به جاسک و احداث پایانه صادرات نفت در منطقه مکران نماد خودباوری ملت ایران است که تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٢١٦

تاریخ:چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩


استاندار هرمزگان:
پروژه خط انتقال نفت به جاسک و احداث پایانه صادرات نفت در منطقه مکران نماد خودباوری ملت ایران است که تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه پروژه خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک با تکیه بر توانمندی داخلی در حال اجرا است، گفت: بیش از 90 درصد تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این پروژه از داخل کشور تامین می شود و می توان گفت این طرح نماد خودباوری ملت ایران است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جلسه بررسی اجرای پروژه خط لوله انتقال نفت خام از گوره به جاسک که با حضور با مشاور وزیر نفت و مجری این پروژه برگزار شد، عنوان کرد: این جلسه با هدف رفع موانع پیش روی پروژه بزرگ و استراتژیک خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک برگزار شده است.
 
وی ادامه داد: محدوده بزرگی از این پروژه در استان هرمزگان واقع شده است و باید مسائل متعددی نظیر موارد مربوط به منابع طبیعی، محیط زیستی و انتقال آب برای این پروژه در نظر گرفته شود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به بررسی تمام مسائل موجود با حضور مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه، اظهار داشت: از مدیران دستگاه های اجرایی استان هرمزگان قدردانی می کنم که درک درستی از ضرورت سرعت بخشیدن به حل مسائل این پروژه مهم دارند و مدیران ضمن هماهنگی با مجموعه وزارت نفت، اجرای این پروژه را دنبال می‌کنند.
 
همتی با اشاره به افتتاح این پروژه تا پایان سال جاری، بیان داشت: در افتتاح این پروژه دو مولفه سرعت و دقت اهمیت زیادی دارد چرا که یکی از مهم ترین پروژه های دولت در کشور محسوب می شود.
 
وی با بیان این نکته که پروژه خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک با تکیه برتوانمندی کشور در حال اجراست، تصریح کرد: برای بومی سازی در حوزه ورق، لوله ها و پمپ ها اقدامات مثبتی انجام شده است، در حالی که این اقلام قبلا جزو موارد وارداتی بودند اما در حال حاضر توسط جوانان داخل کشور تولید می کنند.
 
استاندار هرمزگان پروژه خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک را نماد خودباوری برای آیندگان دانست و بیان داشت: تمام این پروژه در شرایط تحریم دارای ویژگی های خاصی است که اگر به هر بخش آن توجه کنیم شاهد رقم خوردن اتفاقات بزرگی خواهیم بود.
 
همتی عنوان کرد: در شرایط تحریم سرمایه جدیدی از خودباوری، دانش و تجربه در این پروژه به دست آمد که ارزش و قیمت آن بسیار بالا است و امیدوارم در آینده همچنان شاهد این دست تحولات بزرگ با تکیه بر توانمندی های داخل باشیم.
 
وی گفت: در آینده خیلی نزدیک به سطحی از توانمندی، دانش، فناوری و خودباوری خواهیم رسید که کشور عزیزمان را بی نیاز از خارج می کند و منجر به استقلال اقتصادی و علمی خواهد شد.
 
محمد سقایی مشاور وزیر نفت و مجری پروژه خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک نیز در این نشست، ضمن قدردانی از همکاری تنگاتنگ استاندار هرمزگان اظهار داشت: همکاری و اقدامات موثر استاندار هرمزگان موجب شده است که این خط لوله پیشرفت بی نظیری داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه این پروژه، بزرگ ترین پروژه دولت تدبیر و امید است، با ابراز امیدواری برای افتتاح این پروژه تا پایان سال جاری، بیان داشت: شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان در خصوص تامین آب مورد نیاز همکاری خوبی برای تسهیل امور در کمترین زمان ممکن را داشتند و در حوزه محیط زیست نیز همکاری های خوبی انجام شده است. 
 
سقایی این پروژه را یکی از پروژه های حیاتی و استراتژیک برای کشور دانست و تصریح کرد: این پروژه اگر به صورت بین المللی انجام می شد حدود شش سال به طول می انجامید اما در حال حاضر حدود 90 درصد از تجهیزات آن داخلی است و بومی سازی شده است و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
 
مشاور وزیر نفت با اشاره به اقدمات مثبت در راستای بومی سازی تجهیزات و تکنولوژی مورد نیاز برای اجرای هر چه با کیفیت تر این پروژه، بیان داشت: در حال حاضر حدود 51 درصد پیشرفت فیزیکی داریم و حدود ۱۰ هزار نفر در کارگاه های مختلف مشغول به کار هستند و اقدامی بزرگ در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه استان هرمزگان دارای بزرگ ترین بندر صادراتی نفت در کشور خواهد شد، عنوان کرد: پیش بینی ما این است که یک پالایشگاه و پتروشیمی با سرمایه‌گذاری در این منطقه احداث شود و پیگیری این امور در حال انجام است که یکی از پروژه ها آغاز و دیگری در حال انجام مذاکرات است.

شماره خبر : ٢٢٢١٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.