شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > لزوم صیانت از حقوق شهروندان، ارتقاء پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٩٨

تاریخ:1399/04/24


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان تاکید کرد:
لزوم صیانت از حقوق شهروندان، ارتقاء پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان بر لزوم صیانت از حقوق شهروندان، ارتقاء پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد تاکید کرد و گفت: در استقرار سلامت اداری، باید گلوگاه‌های فساد در فعالیت‌های دستگاه ها را شناسایی و برای رفع آنها راهکارهای لازم اندیشیده شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی در جلسه کارگروه ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم، با تاکید بر اصلاح فرآیندهای انجام خدمات اداری بصورت الکترونیکی، صیانت از حقوق شهروندان، ارتقاء پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد در سیستم اداری، عنوان کرد: باید با مقوله مخرب فساد اداری مقابله کرد و شرایطی در استان فراهم شود که چنین تخلفاتی به وجود نیاید و از ریشه پیشگیری شوند.
 
وی ادامه داد: ممنوعیت اخذ رشوه ، سوءاستفاده از مقام اداری و مقابله با فساد از قانون های سلامت است و مسئولین  دستگاه های اجرایی  موظفند به این قانون عمل کنند.
 
شیبانی تحقق دولت الکترونیکی، هوشمندسازی، افزایش بهره وری، شفاف سازی و صیانت از حقوق شهروندی را از اهداف اجرای طرح جامع اصلاح نظام اداری دانست و افزود: طرح جامع اصلاح نظام اداری برای ارتقای بهره‌وری و صیانت از حقوق شهروندی اجرا و  سامانه دریافت گزارش‌های مردمی در تمامی مناطق استان‌ فعال می‌شود.
 
شیبانی تصریح کرد: «طبق ماده 91 و 92 قانون مدیریت خدمات کشوری جهت پیشگیری از تخلفات ادارات و در جهت کاهش تخلّفات اداری، واحدهایی که نیاز به نظارت بیشتری دارند براساس شکایات وارده به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، اداره هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری و... مورد بررسی قرار گرفته و آسیب‌شناسی می‌شوند.
 
وی گفت: در خصوص ارتقاء سلامت و مبارزه با فساد اداری برای مدیران و کارکنان دهیاری ها، شهرداری ها و فرمانداری دوره های آموزشی مقابله با فساد اداری در راستای شناخت تهدیدهای پیرامون این مقوله برگزار خواهد شد.

شماره خبر : ٢٢٠٩٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/17

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.