چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > کریدور ساحلی یک زیرساخت اساسی در حوزه راه در هرمزگان و از کارهای بزرگ دولت در این استان است/۱۴۲ کیلومتر باقی‌مانده از این کریدور در غرب هرمزگان تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٠٨٥

تاریخ:1399/04/21


استاندار هرمزگان در نشست بررسی پروژه کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان:
کریدور ساحلی یک زیرساخت اساسی در حوزه راه در هرمزگان و از کارهای بزرگ دولت در این استان است/۱۴۲ کیلومتر باقی‌مانده از این کریدور در غرب هرمزگان تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار هرمزگان گفت: کریدور ساحلی جنوب کشور یک زیرساخت اساسی در حوزه راه در هرمزگان و از کارهای بزرگ دولت در این استان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه کریدور ساحلی جنوب کشور در هرمزگان، عنوان کرد: ۸۷۴ کیلومتر از کریدور ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان قرار دارد که از این رقم ۴۲۵ کیلومتر مربوط به غرب استان است.
 
وی ادامه داد: از مجموع ۴۲۵ کیلومتر در غرب هرمزگان تاکنون ۲۸۳ کیلومتر تکمیل شده و در حال استفاده است.
 
استاندار هرمزگان افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ۱۴۲ کیلومتر باقی‌مانده از این کریدور در غرب هرمزگان تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
 
همتی تصریح کرد: تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه در هرمزگان هزینه شده است و برای تکمیل آن به ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.
 
وی گفت: پیگیری ها و توافقاتی با معاون وزیر راه و شهرسازی برای تامین اعتبار این پروژه مهم داشته‌ایم و با پیگیری‌های انجام شده اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به این پروژه اختصاص یافته است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تکمیل این طرح به صورت جدی و با انجام کار شبانه‌روزی طبق برنامه عملیاتی پیگیری خواهد شد و برای تامین قیر آن نیز از طریق واحدهای تولید قیر در استان اقدام خواهیم کرد.
 
همتی بیان داشت: کریدور ساحلی جنوب کشور یک زیرساخت اساسی در حوزه راه در هرمزگان و از کارهای بزرگ دولت در این استان است.
 
وی اضافه کرد: تکمیل این کریدور در شرق استان نیز در جلسات بعدی پیگیری خواهد شد.

شماره خبر : ٢٢٠٨٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.