يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩٩٦

تاریخ:دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩


در دیدار استاندار هرمزگان با معاون رئیس جمهور پیگیری و تاکید شد؛
تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان

در دیدار استاندار هرمزگان با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دو موضوع مهم تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان، مورد تاکید و پیگیری قرار گرفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان روز دوشنبه در تهران به همراه دکتر غریب پور رئیس سازمان ایمیدرو، دکتر مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان و دکتر علامه مشاور مناطق ویژه ایمیدرو با دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دیدار و گفتگو کرد.
 
استاندار هرمزگان در این دیدار بر رعایت تمامی الزامات زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد و بیان داشت: دریا و مناطق زیست محیطی موجود در منطقه ویژه پارسیان متعلق به نسل آینده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد.
 
وی ادامه داد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، هشت کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید تمامی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزامات زیست محیطی انجام شود.
 
همتی خواستار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های مختلف در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شد و اظهار داشت: با صدور مجوزها، پروژه های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آب شیرین کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.
 
استاندار هرمزگان همچنین تسریع در پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان را مورد تاکید و پیگیری قرار داد.
 
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این دیدار تاکید کرد که نظارت و بررسی لازم انجام می‌شود تا نسبت به تسریع در صدور مجوزات زیست محیطی برای پروژه‌های منطقه ویژه پارسیان، اقدام شود.
 
دکتر کلانتری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منطقه ویژه پارسیان حریم دریا را رعایت کرده و مجوز کلی را از سازمان محیط زیست در این خصوص دارد، از سایر سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی و فولاد نیز دعوت می‌کنیم که جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.

شماره خبر : ٢١٩٩٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.