يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌ها در هرمزگان به محض تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی می‌شود/رعایت بهداشت و استفاده از ماسک را همچنان بهترین راهکار مقابله با کرونا می‌دانیم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩٨٥

تاریخ:يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩


استاندار هرمزگان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:
تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌ها در هرمزگان به محض تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی می‌شود/رعایت بهداشت و استفاده از ماسک را همچنان بهترین راهکار مقابله با کرونا می‌دانیم

استاندار هرمزگان گفت: طرح تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت‌ها در هرمزگان به محض تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا اجرایی می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار برای مقابله با کرونا می‌دانیم، عنوان کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای برخی از فعالیت ها در استان هرمزگان از جمله تعطیلی ادارات به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای عبور از پیک بیماری کرونا و کمک به کادر درمانی استان ارائه شد.
 
وی ادامه داد: به محض تصویب این پیشنهاد در ستاد ملی مقابله با کرونا این تعطیلی یک هفته ای در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان شامل شهرستان‌های بندرعباس، قشم، میناب، رودان، حاجی‌آباد، بندرلنگه و کیش اجرایی و محدودیت جدی در بسیاری از فعالیت‌ها اعمال می‌شود.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه فرمانداران نظارت کامل را بر اجرای مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا داشته باشند، افزود: در تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی، مراکز خدمات رسانی و صنوف مختلف استان هرمزگان استفاده از ماسک الزامی است و در این زمینه نظارت های گسترده به ویژه توسط هزار بازرس ساماندهی شده در سطح شهرستان بندرعباس صورت می‌گیرد و با تخلفات برخورد خواهد شد.
 
همتی با بیان اینکه برگزاری هرنوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچنان ممنوع است، تصریح کرد: نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسمات و تجمعات جلوگیری کند. 
 
وی گفت: مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به طور جدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال کنند.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به نابسامانی موجود در فعالیت دستفروشان در شهر بندرعباس و ایجاد اجتماع و امکان انتقال بیماری در مناطق حضور دستفروشان، تاکنون چندین بار تذکرات لازم به شهرداری بندرعباس در این خصوص ارائه شده است.
 
همتی بیان داشت: ما موافق از بین رفتن شغل دستفروشان نیستیم اما شهرداری وظیفه دارد سریعاً نسبت به ساماندهی دستفروشان در بندرعباس اقدام کند.
 
وی تاکید کرد: شهرداری بندرعباس باید با استقرار دستفروشان در مکانی مناسب، امکان فعالیت آنها با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی را فراهم نماید.
 
استاندار هرمزگان اظهار داشت: در همه واحدهای صنفی استفاده از ماسک برای فروشنده و خریدار الزامی است و بازرسان در صورت مشاهده تخلف، اختیار برخورد قانونی، جریمه و پلمپ واحد صنفی متخلف را دارند. 
 
همتی اضافه کرد: در بازارهای بزرگ و پاساژها، مدیران این مجتمع ها و فعالان در آن وظیفه دارند تمامی پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توسط فروشندگان، خریداران و سایر افراد را رعایت کنند. 
 
وی گفت: در صورت عدم رعایت این موارد و تبدیل شدن این مکان‌ها به کانون انتشار بیماری، پاساژها و بازارهای متخلف جریمه و پلمپ می‌شوند.
 
استاندار هرمزگان عنوان کرد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان، فعالیت تمامی آرایشگاه ها، تالارها، استخرها، سینماها و مهدهای کودک در این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و این واحدها تعطیل هستند.
 
همتی تصریح کرد: باید نظارت و بازرسی جدی در این خصوص به ویژه برای جلوگیری از فعالیت آرایشگاه های زنانه که در خانه ها و بدون رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند، صورت گیرد.
 
وی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آنها را جریمه کند.

شماره خبر : ٢١٩٨٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.