چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم ملی انتقال نفت به جاسک و احداث پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک/استاندار هرمزگان: اجرای این پروژه اقتدار اقتصادی و تولیدی را برای کشور به همراه دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩٧٤

تاریخ:1399/04/05


از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور و با حضور استاندار هرمزگان انجام شد؛
آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم ملی انتقال نفت به جاسک و احداث پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک/استاندار هرمزگان: اجرای این پروژه اقتدار اقتصادی و تولیدی را برای کشور به همراه دارد

عملیات اجرایی طرح عظیم ملی احداث خط لوله انتقال نفت به جاسک و پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، این پروژه به منظور انتقال روزانه یک میلیون بشکه نفت خام به پایانه جاسک و احداث مخازن ذخیره سازی برای 10 میلیون بشکه نفت خام اجرایی می‌شود که باعث توسعه سواحل مکران و صادرات نفت خام از طریق لوله گذاری و ایجاد پایانه دوم صادرات نفت در جاسک خواهد شد.
 
برای اجرای این طرح اولین بار شرکت‌های تولیدی داخلی، ورق‌های فولادی خاص، پمپ‌های عظیم و پیشرفته مورد نیاز آن را که پیش از این در داخل کشور توان ساخت آنها وجود نداشت و همچنین مخازن ذخیره سازی و تجهیزات بندرگاهی آن را طراحی و ساخته‌اند.
 
این پروژه بزرگ با دو میلیون دلار اعتبار اجرایی خواهد شد.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در آیین آغاز عملیات احداث خط لوله انتقال نفت به جاسک و پایانه صادرات نفت در منطقه مکران در جاسک، که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور برگزار شد، عنوان کرد: اجرای این پروژه بزرگ اقتدار اقتصادی و تولیدی برای کشور را به همراه دارد.
 
وی ادامه داد: در استان هرمزگان پروژه‌های بزرگ زیادی در حال اجراست که در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

شماره خبر : ٢١٩٧٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.