چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبارات توازن استانی بین شهرستان های استان هرمزگان توزیع شد/مدیران دستگاه‌های اجرایی هرمزگان تلاش ویژه‌ای برای جذب اعتبارات ملی با هدف توسعه زیرساخت های استان داشته باشند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٨٠٥

تاریخ:1399/03/17


دکتر همتی در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
۳۰۷ میلیارد تومان اعتبارات توازن استانی بین شهرستان های استان هرمزگان توزیع شد/مدیران دستگاه‌های اجرایی هرمزگان تلاش ویژه‌ای برای جذب اعتبارات ملی با هدف توسعه زیرساخت های استان داشته باشند

استاندار هرمزگان از توزیع ۳۰۷ میلیارد تومان اعتبارات توازن استانی بین شهرستان های استان هرمزگان بر اساس شاخص‌ها خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با اشاره به توزیع اعتبارات توازن استانی بین شهرستان های استان هرمزگان، عنوان کرد: در سال جاری میزان اعتبارات توازن استانی در هرمزگان بالغ بر ۳۰۷ میلیارد تومان است که این اعتبارات بر اساس شاخص ها بین شهرستان های استان هرمزگان در فصول و زمینه‌های مختلف از جمله حمل و نقل و راه، آب و فاضلاب، آموزش و بهداشت و درمان توزیع شد.
 
وی ادامه داد: یکی از الزامات قانونی در توزیع این اعتبارات توجه ویژه به مناطق محروم است به گونه‌ای که با این اعتبارات شاخص‌های این مناطق هر سال بهبود پیدا کند.
 
استاندار هرمزگان افزود: در سال جاری اعتبارات مختلفی از محل های تملک دارایی استانی، توازن ملی و استانی و سه درصد از محل منابع نفت براساس شاخص‌های مختلف در شهرستان‌های استان هرمزگان توزیع شده است.
 
همتی تکمیل پروژه های نیمه تمام با درصد پیشرفت فیزیکی بالا را از اولویت های مهم در تخصیص اعتبارات در استان برشمرد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم طرح های مختلف از جمله در زمینه‌های راهسازی و آبرسانی به ویژه در روستاها و بهداشت و درمان، آموزش و ورزش با استفاده از اعتبارات موجود تا پایان سال جاری تکمیل شوند.
 
وی با اشاره به بررسی ردیف های مختلف بودجه در این نشست، گفت: برای جذب بودجه هایی که در اختیار دستگاه‌های ملی است از طریق مکاتبه و گفتگو با وزرای مختلف تلاش می‌کنیم و پیگیری لازم را جهت جذب مناسب این بودجه‌های ملی برای استان خواهیم داشت.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت های مختلف استان در گروی پیگیری و تلاش بیشتر برای جذب اعتبارات ملی است و همه مدیران استان باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و مدیریت عالی استان نیز در کنار نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این راستا پیگیری ها و رایزنی با مدیران کشوری را انجام می‌دهد.

شماره خبر : ٢١٨٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.