چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دستور استاندار هرمزگان به فرمانداران برای اعمال محدودیت تردد در شهرستان ها و جلوگیری از سفرهای غيرضروری/دکتر همتی: از برگزاری مجالس عروسی و ختم و هر نوع تجمع در استان جلوگیری شود/بازارهای بزرگ و پارک ها تعطیل شوند/استفاده از ماسک در همه فعالیت ها الزامی است/امتحانات دانش آموزان پایه نهم متوسطه در هرمزگان غیرحضورى برگزار می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٩٥

تاریخ:1399/03/16دستور استاندار هرمزگان به فرمانداران برای اعمال محدودیت تردد در شهرستان ها و جلوگیری از سفرهای غيرضروری/دکتر همتی: از برگزاری مجالس عروسی و ختم و هر نوع تجمع در استان جلوگیری شود/بازارهای بزرگ و پارک ها تعطیل شوند/استفاده از ماسک در همه فعالیت ها الزامی است/امتحانات دانش آموزان پایه نهم متوسطه در هرمزگان غیرحضورى برگزار می‌شود

استاندار هرمزگان به فرمانداران دستور داد، محدودیت تردد به ويژه در شهرستان های دارای وضعيت قرمز شیوع کرونا اعمال شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این دستور با اشاره به روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، تاکید کرد: از ورود و سفر به روستاها جلوگیری شود، به جز عوامل واحدهای تولید و طرح های عمرانی که فقط مجازند با رعایت پروتکل ها به فعالیت بپردازند.
 
وی ادامه داد: روند تولید و کارهای عمرانی نباید تحت تاثیر قرار گیرد و سست شود بلکه باید با رعایت دقیق پروتكل های بهداشتی انجام و نظارت بر واحدهای تولیدی و طرح های عمرانی به شکل جدی صورت گیرد.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم جلوگیری از همه تجمعات، افزود: هیچ مراسمی چه عروسی و چه ختم نباید به مدت یک ماه انجام شود.
 
همتی با تاکید بر لزوم ضد عفونی‌کردن اماکن عمومی، تصریح کرد: بازارهای بزرگ به مدت یک هفته تعطیل شوند و سایر اصناف با رعایت پروتکل ها فعال باشند.
 
وی خواستار افزایش و فعال شدن تیم‌های نظارت بر فعالیت مشاغل مختلف شد و بیان داشت: نظارت بر وسایل حمل و نقل عمومی و لزوم استفاده از ماسک در این وسایل و همه فعالیت ها با جدیت انجام و با متخلفین برخورد شود.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پارک ها، بوستان ها و مکان های تجمع تعطیل شوند.
 
همتی با تاکید بر لزوم جدی گرفتن قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا و خودداری مردم از تردد غيرضروری، اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود بیماری کرونا در استان، مردم به هیچ وجه به مسافرت نروند.
 
وی بر ضرورت فعال شدن کارگاه های تولید ماسک تاکید کرد و گفت: مردم تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و در مکان های فعالیت و مشاغل خود و همچنین در وسایل حمل و نقل همچون تاکسی و اتوبوس و فروشگاه ها حتما ماسک داشته باشند و تا حد امکان خریدهای خود را به شکل غیر حضوری انجام دهند.
 
استاندار هرمزگان تاکید کرد: خودداری از برگزاری مجالس عروسی، ختم، مهمانی و دورهمی های خانوادگی از دیگر مواردی است که مردم استان هرمزگان باید به طور جدی در این روزها آن را رعایت کنند.
 
همتی تصریح کرد: با پیگیری ها و رایزنی های صورت گرفته با وزیر آموزش و پرورش، امتحانات دانش آموزان پایه نهم متوسطه در هرمزگان که پیش از این حضورى بود، از روز یکشنبه 18 خرداد ماه به صورت غیر حضوری برگزار می شود.
 
وی گفت: این تصمیم در راستای حفظ سلامتی دانش آموزان و رفع دغدغه و نگرانی خانواده ها با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان، اتخاذ شده است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه، لازم به ذکر است که این امتحانات به صورت نهایی و همزمان در سراسر کشور برگزار می شود و امکان برگزاری غیر حضورى آن وجود ندارد.
 
همتی یادآور شد: بر این اساس امتحانات پایه دوازدهم در هرمزگان به صورت حضورى و با رعایت دقیق تمامی پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در راستای حفظ سلامتی دانش آموزان برگزار خواهد شد.

شماره خبر : ٢١٧٩٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.