چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالگرد شهادت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٨٦

تاریخ:1399/03/15پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالگرد شهادت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد

استاندار هرمزگان با صدور پیامی سالگرد شهادت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را تسلیت گفت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر این قیام را گرامی داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حرکت عظیم انقلاب اسلامی ایران با خروش و قیام مردم در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ در حمایت از رهبر و امام خویش آغاز گشت که منجر به شکل گیری نهضت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) شد.
 
امام خمینی(ره) با بهره گیری از آموزه های مکتب عاشورا، ملت ایران را به سوی رستگاری و رهایی از ظلم هدایت نمود و مردم نیز در این راه رهبر خویش را تنها نگذاشتند و به مقابله با رژیم ستمشاهی برخواستند.
 
قیام عظیم مردمی ۱۵ خرداد سرآغازی بود برای استقلال و آزادی ایران اسلامی و مردم ما پس از این واقعه سال ها با پیروی از امام خمینی(ره) به مبارزه با رژیم طاغوت پرداختند تا اینکه این حرکت بزرگ در 22 بهمن سال 57 به ثمر نشست و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
 
در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ دژخیمان رژیم شاه مردم را به خاک و خون کشیدند اما هیچ کدام از این سختی ها موجب نشد تا ملت ما لحظه ای از راهی که انتخاب کرده بود، عقب نشینی کند بلکه با قدرت و صلابت این مسیر را به رهبری امام خمینی(ره) تداوم بخشید تا اینکه بر طاغوت چیره شد.
 
اینجانب فرارسیدن سالگرد شهادت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ را به ملت شریف ایران به ویژه مردم شهید پرور استان هرمزگان، تسلیت عرض می نمایم و یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن و تمامی شهدای این واقعه را گرامی می دارم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٧٨٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.