چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٨٥

تاریخ:1399/03/14پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسيدن چهاردهم خرداد، سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حضرت امام خمینی(ره) با تکیه بر قدرت لایزال الهی در راستای تحقق آموزه های گرانقدر پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) گام برداشت و در این مسیر ملت بزرگ ایران پیرو مرجع عالیقدر و امام خود بود.
 
امام راحل عظیم الشأن با كلام نورانی خود كه برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) بود، بيداری عظيمی رقم زد كه منجر به سرنگونی رژيم طاغوت و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران مبتنی بر آموزه‌های اصيل اسلامی شد که این دستاورد بزرگ، استقلال و آزادی را برای مردم ما به ارمغان آورد.
 
انقلاب اسلامی ايران از مهمترين و اثرگذارترين رویدادهای تاريخ است كه با رهبری مدبرانه و حكيمانه امام خمینی(ره) رقم خورد و اثرات آن در بسیاری از نقاط عالم انعكاس يافت.
 
امام راحل در طول دوران حيات با بركت خويش الگوهای اخلاقی و رفتاری بسیاری را برای همگان به جای گذاشت به شکلی كه در كنار اقتدار و قاطعيت در برابر مستكبرين و دشمنان، زندگی ايشان سرشار از ساده زیستی و ارتباط صميمانه با مردم و به خصوص قشر مستضعف بود.
 
ملت ايران پس از ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در چهاردهم خرداد سال 1368 با حضور میلیونی در مراسم تشييع پيكر پاک و مطهر ايشان، اوج علاقه به يک رهبر و مرجع عاليقدر را نشان دادند و اين مراسم ثابت كرد كه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای هميشه تاريخ در قلب ملت ايران و آزادی خواهان جای دارد.
 
امروز پس از گذشت ۳۱ سال از ارتحال ملکوتی و جانگداز امام راحل، یاد و نام و آرمان‌های بلند ایشان در میان مردم ایران و دوستداران امام خمینی(ره) در سراسر جهان زنده و ماندگار است.
 
راه و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره)، توسط خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری، استمرار یافته و ایران اسلامی تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی توانسته به قله های پیشرفت برسد.
 
اينجانب فرارسيدن چهاردهم خرداد، سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) را به ملت شریف ايران اسلامی به خصوص مردم ولایتمدار استان هرمزگان تسليت عرض می نمایم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٧٨٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.