چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تکمیل پروژه مهم کریدور ساحلی جنوب کشور تا پایان سال جاری در هرمزگان در اولویت باشد/برای ساخت شهرک مسکونی ۳۵۰ هکتاری در شمال بندرعباس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٧٥٦

تاریخ:1399/03/11


استاندار هرمزگان در نشست با مدیران حوزه راه و شهرسازی استان:
تکمیل پروژه مهم کریدور ساحلی جنوب کشور تا پایان سال جاری در هرمزگان در اولویت باشد/برای ساخت شهرک مسکونی ۳۵۰ هکتاری در شمال بندرعباس هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شده است

استاندار هرمزگان گفت: باید تلاش کنیم کریدور ساحلی جنوب کشور تا پایان سال جاری در استان هرمزگان به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با مدیران حوزه راه و شهرسازی استان هرمزگان با تاکید بر برنامه ریزی، نظارت و پیگیری تکمیل پروژه‌های این حوزه در سال جاری، عنوان کرد: کریدور ساحلی جنوب کشور که ۸۰۰ کیلومتر آن در استان هرمزگان قرار دارد یکی از مهمترین طرح‌ها در حوزه راه در استان می باشد که قطعاتی از آن در حال بهره برداری است.
 
وی ادامه داد: با توجه به فعالیت خوب پیمانکاران در این طرح بسیار مهم باید تلاش کنیم این کریدور تا پایان سال جاری در استان هرمزگان به طور کامل به بهره‌برداری برسد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای سفر وزیر راه و شهرسازی به استان، افزود: در این سفر برای بازدید وزیر راه و شهرسازی از بازسازی روستاهای آسیب دیده از سیل در شهرستان جاسک، افتتاح پل احداث شده بر روی رودخانه جگین در شهرستان بشاگرد و همچنین عملیات بازگشایی ۱۸۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان بشاگرد برنامه‌ریزی شود.
 
همتی با تاکید بر لزوم پیگیری جدی تکمیلی واحدهای باقی مانده مسکن مهر و همچنین اجرای طرح اقدام ملی ساخت مسکن در استان، تصریح کرد: در ۳۵۰ هکتار از اراضی شمال بندرعباس برای ساخت شهرک مسکونی ۱۰ هزار واحدی هدف‌گذاری شده است که اقدامات آن باید با جدیت بیشتری صورت گیرد.
 
وی گفت: همچنین در محله اسلام آباد و گلکنی بندرعباس نیز هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در راستای ساماندهی و نوسازی بافت فرسوده این محله احداث می شود.
 
استاندار هرمزگان از برنامه‌ریزی برای ساخت شهرک مسکونی در محدوده بندر چارک تا بندر آفتاب در شهرستان بندرلنگه خبر داد و بر لزوم پیگیری اجرای آن تاکید کرد.

شماره خبر : ٢١٧٥٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/25

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.