يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٩٥

تاریخ:شنبه ٣ خرداد ١٣٩٩پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
 «خرمشهر را خدا آزاد كرد» امام خمینی(ره)
 
سوم خرداد یادآور یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ ایران اسلامی و ماندگارترین روز در تقویم هشت ساله دفاع مقدس است.
 
تاریخ دفاع مقدس از همان ابتدا مقاومت جانانه مردم و نیروهای مسلح کشورمان در دفاع از خرمشهر را به یاد دارد و در نهایت در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس، شاهد اقدام بزرگ و ماندگار و حماسی رزمندگان و نیروهای مسلح کشورمان در آزادسازی خرمشهر بودیم.
 
فتح خرمشهر بزرگترین پیروزی جمهوری اسلامی ایران بر دشمن در دوران دفاع مقدس بود که ضربات مهلکی را بر دشمن وارد نمود و قدرت واقعی ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد.
 
آزادسازی خرمشهر نمونه ای بارز از قدرت وحدت و همبستگی و انسجام مردمان سراسر ایران است که در این راه از پیر و جوان با یکدلی برای رهایی خرمشهر شتافتند و به ندای حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند.
 
بهترین تعبیر را برای موفقیت بزرگ آزادسازی خرمشهر، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار بردند که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد كرد» و این جمله تاریخی به اثرگذارترین شکل ممکن، عمق تعلق رزمندگان ایران اسلامی به پشتیبانی پروردگار عالم را بیان نمود.
 
آزادسازی خرمشهر با رشادت و جانفشانی رزمندگان و تقدیم خون شهدای بسیار به دست آمد و در این راه رزمندگان هرمزگانی نیز حضور پررنگی داشتند و هرمزگانی های دلاور شهدا و جانبازان بسیاری را در این راه تقدیم نمودند.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان دوران دفاع مقدس و تجلیل از رشادت شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، روز ماندگار و حماسی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان که در کنار سایر هموطنان، نقش و حضور تاثیر گذاری در رقم خوردن این حماسه داشتند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٦٩٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.