يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی قدس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٩٣

تاریخ:جمعه ٢ خرداد ١٣٩٩پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی قدس

استاندار هرمزگان با صدور پیامی، فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس را گرامی داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در پیام دکتر فریدون همتی آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
حضرت امام خمینی (ره) در ابتکاری تاریخی و ماندگار، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری نمود تا این روز سرمنشایی برای وحدت و انسجام مسلمانان در دفاع از قدس شریف باشد.
 
در کلام نورانی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از فلسطین به عنوان پاره تن اسلام تعبیر شده که بیانگر اهمیت این سرزمین و به خصوص قدس شریف برای تمامی مسلمین عالم است.
 
قدس نخستین قبله گاه مسلمانان است و قلوب تک تک مسلمین عالم برای این سرزمین مقدس می تپد اما متاسفانه سرزمین فلسطین و قدس شریف سال هاست که به اشغال صهیونیست های غاصب درآمده و این اشغالگران با خوی وحشی گری خود به کشتار مردم بی گناه فلسطین پرداخته اند.
 
تاریخ هیچگاه توحش صهیونیست ها در اشغال فلسطین و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم فلسطین را فراموش نخواهد کرد و همان طور که حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی وعده داده اند، قطعا غده سرطانی رژیم صهیونیستی با همدلی و اتحاد جامعه اسلامی از صفحه روزگار محو خواهد شد.
 
ایران اسلامی با فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغازگر بیداری جهان اسلام در دفاع از قدس شریف و ملت فلسطین بود و امروز این بیداری در مناطق مختلف دنیا گسترش یافته است.
 
جمهوری اسلامی ایران همواره منادی وحدت و انسجام مسلمین و در دفاع از مردم فلسطین پیشگام بوده است.
 
در روز قدس امسال با توجه به شرایط موجود، مردم به صورت گسترده از طریق فضای مجازی و با لبیک به فرامین مقام معظم رهبری، حمایت خود از مردم فلسطین و آرمان رهایی قدس شریف را اعلام می‌کنند تا موجب دلگرمی بیشتر این ملت مظلوم در مبارزه علیه صهیونیست ها شوند و به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد نابودی رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی باشیم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٦٩٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.