پنج شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > دکتر همتی: برای ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در سال جهش تولید در هرمزگان هدف گذاری شده است/طرح‌های پرورش ماهی با مشارکت صیادان و تعاونی‌های صیادی اجرایی می‌شوند/برنامه‌ریزی مناسب برای حمایت از طرح‌های پرورش ماهی با اختصاص تسهیلات و تامین امکانات


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٦٧

تاریخ:سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩


پیگیری اجرای طرح‌های توسعه‌ پرورش ماهی در هرمزگان در نشست استاندار هرمزگان با معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور؛
دکتر همتی: برای ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در سال جهش تولید در هرمزگان هدف گذاری شده است/طرح‌های پرورش ماهی با مشارکت صیادان و تعاونی‌های صیادی اجرایی می‌شوند/برنامه‌ریزی مناسب برای حمایت از طرح‌های پرورش ماهی با اختصاص تسهیلات و تامین امکانات

استاندار هرمزگان گفت: در سال جهش تولید برای ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در هرمزگان هدف گذاری شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در نشستی که با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، دکتر محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، رئیس سازمان شیلات ایران، علی باقرزاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، عبدالرسول دریایی سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان و دیگر مسئولان مرتبط، روز سه‌شنبه در تهران برگزار شد، اجرای طرح های توسعه پرورش ماهی در هرمزگان مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان در خصوص این نشست، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های گسترده استان هرمزگان در زمینه پرورش ماهی و همچنین سیاست های برنامه ششم توسعه، تاکنون برای پرورش ۹۰ هزار تن ماهی در هرمزگان، پروانه تاسیس برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تعاونی های صیادی، صادر شده است.
 
وی ادامه داد: در سال جهش تولید برای ۵۰ هزار تن پرورش ماهی در هرمزگان هدف گذاری شده است و در این راستا اقدامات لازم جهت تامین اعتبار، تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز انجام می‌شود.
 
همتی مشارکت صیادان و تعاونی های صیادی در اجرای طرح‌های پرورش ماهی را بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به تجربه خوبی که صیادان در این زمینه دارند، سیاست‌های مناسبی را جهت تشویق و حمایت لازم برای استفاده از ظرفیت آنان در زمینه پرورش ماهی در نظر گرفته‌ایم.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: پرداخت تسهیلات از محل منابع توسعه روستایی، تامین ارز دولتی و امکانات و تجهیزات مورد نیاز از اقدامات حمایتی در این عرصه محسوب می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه پرورش ماهی با استفاده از ظرفیت صیادان، توسط سازمان شیلات تهیه و به معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ارائه خواهد شد و در قالب این طرح اقدامات مناسبی در این حوزه صورت می‌گیرد.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در این نشست ضمن تاکید بر پیگیری توسعه پرورش ماهی و همچنین آموزش صیادان توسط سازمان شیلات برای مشارکت در این طرح، اظهار داشت: از محل منابع توسعه روستایی، بالغ بر دو هزار میلیارد تومان برای طرح‌های خاص در کشور در نظر گرفته شده است، که پرورش ماهی نیز از جمله این طرح‌های خاص محسوب می‌شود و می توان تسهیلات مورد نیاز را از این محل برای اجرای این طرح ها پرداخت کرد.

شماره خبر : ٢١٦٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/11/02

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.