يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩
آخرین اخبار
کاهش استفاده از ماسک و افزایش بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا در هرمزگان نگران کننده است/این نگرانی وجود دارد که کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود/مردم هرمزگان همچنان با جدیت استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت کنند/انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارک به جزایر قشم و کیش ممنوع است و هیچ‌گونه خدماتی به مسافران در پارک ها، بوستان ها و سواحل هرمزگان ارائه نخواهد شد/نیروی انتظامی باید با عرضه قلیان به عنوان یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا به ویژه در سواحل برخورد کند
اخبار > ظرفیت های پرورش میگو در غرب و شرق هرمزگان شکوفا شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٦٦

تاریخ:دوشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٩


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
ظرفیت های پرورش میگو در غرب و شرق هرمزگان شکوفا شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: ظرفیت های غرب و شرق استان در حوزه پرورش میگو با هدف ایجاد فرصت های جدید شغلی و افزایش تولید شکوفا شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه ویژه بررسی مسائل و مشکلات بخش آبزی پروری استان هرمزگان با اشاره به اهمیت آبزی پروری، عنوان کرد: آبزی پروری به ویژه پرورش میگو با توجه به درآمدهای مناسب ارزی حاصل از آن می تواند جایگزین مناسبی بجای درآمدهای نفتی در شرایط تحریم باشد.
 
وی در همین رابطه گفت: غرب و شرق هرمزگان در زمینه اجرای طرح های آبزی پروری از پتانسیل های مناسبی برخوردار هستند که شکوفایی این ظرفیت ها نیازمند برنامه ریزی هدفمند و منسجم برای اجرای طرح های سرمایه گذاری با رفع موانع پیش روی فعالان این حوزه است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: پرورش ماهی قابلیت دیگر هرمزگان در کنار پرورش میگو است که می تواند نقش بسزایی در ایجاد فرصت های جدید شغلی و افزایش تولید استان ایفا نماید.
 
حیدری تصریح کرد: واگذاری اراضی پرورش میگو در هرمزگان در قالب شرکت شهرک‌های شیلاتی به افراد واجد شرایط، دارای توان مالی، توان فنی و طبق دستورالعمل های قانونی ابلاغی باشد تا شاهد به ثمر نشستن هرچه سریعتر سرمایه گذاری ها در این حوزه باشیم.

شماره خبر : ٢١٦٦٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/10/28

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.