شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > حضور استاندار هرمزگان از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور/دکتر روحانی: گزارش کاهش آمار ورودی به بیمارستان ها و تعداد فوتی ها بیانگر مهم بودن اقدامات است/دکتر همتی: با همکاری خوب مردم هرمزگان و رعایت توصیه‌ها به ویژه ماندن در خانه، اقدامات پیشگیری از بیماری کرونا در این استان به شکل مناسب در حال انجام است/ادارات استان تا ۱۵ فروردین‌ با حداقل نیرو فعالیت کنند و فقط یک سوم از کارکنان در محل کار باشند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٧١

تاریخ:1399/01/05حضور استاندار هرمزگان از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس جمهور/دکتر روحانی: گزارش کاهش آمار ورودی به بیمارستان ها و تعداد فوتی ها بیانگر مهم بودن اقدامات است/دکتر همتی: با همکاری خوب مردم هرمزگان و رعایت توصیه‌ها به ویژه ماندن در خانه، اقدامات پیشگیری از بیماری کرونا در این استان به شکل مناسب در حال انجام است/ادارات استان تا ۱۵ فروردین‌ با حداقل نیرو فعالیت کنند و فقط یک سوم از کارکنان در محل کار باشند

جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس جمهور برگزار شد که دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در این جلسه، حضور یافت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، در این جلسه با تشکر از مردم بخاطر توجه به توصیه ها و هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا و قدردانی از فداکاری و ایثار همه کادر درمانی نظام سلامت کشور، با اشاره به ارائه گزارشی در این جلسه، گفت: گزارش کاهش آمار ورودی به بیمارستان ها و تعداد فوتی ها بیانگر مهم بودن اقدامات انجام شده، می باشد.
 
استاندار هرمزگان نیز پس از این جلسه، عنوان کرد: به دلیل توجه بسیار خوب مردم هرمزگان و رعایت توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه و همچنین با تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در استان هرمزگان، اقدامات مقابله‌ای و پیشگیری از بیماری کرونا به شکل مناسب با روند خوب در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: همه مبادی ورودی استان هرمزگان به شدت تحت کنترل و مراقبت قرار دارند و میزان ورود مسافر به استان در مقایسه با سال گذشته بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: با تلاش گروه های کنترل و مراقبت در مبادی ورودی استان، به طور روزانه بسیاری از مسافران برای بازگشت و عدم ورود به هرمزگان متقاعد می شوند.
 
همتی اضافه کرد: علاوه بر این، راه های درون استان نیز تحت کنترل و مراقبت قرار دارند و از مردم می‌خواهیم، ترددهای درون استانی نیز نداشته باشند.
 
وی اظهار داشت: تمامی اماکن گردشگری، هتل ها و مراکز اقامتی، مراکز تجاری و بازارهای هرمزگان تا ۱۵ فروردین برای حفظ سلامت مردم، تعطیل هستند و در بنادر مسافری استان نیز هیچ‌گونه خدماتی به گردشگران برای سفر به جزایر ارائه نمی‌شود.
 
وی گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید کارهای ضروری را با اتخاذ شیوه های مناسب به ویژه با استفاده از دورکاری و کاهش حضور کارکنان با ارائه مرخصی و شیفت بندی انجام دهند.
 
استاندار هرمزگان اظهار داشت: به استناد مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان نیز همانند کل کشور به جز ارگان‌های خدماتی، درمانی و امدادی تا ۱۵ فروردین‌ماه ۹۹ با حداقل ظرفیت پرسنل خود فعالیت خواهند داشت.
 
همتی گفت: در این زمینه به طور گردشی استفاده از نیروها انجام می‌گیرد و حدود یک سوم باید در محل کار باشند و دوسوم باید در مرخصی و یا دور کاری باشند و بخش اداری شهرداری‌ها نیز تا ۱۵ فروردین‌ماه با یک سوم ظرفیت پرسنل خود فعالیت خواهند داشت.
 
وی تصریح کرد: به منظور حفظ سلامتی کانون خانواده، بانوان کارمند ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان می توانند با تشخیص مدیران مجموعه و در صورت امکان دورکاری تا ۱۵ فروردین‌ماه در محل کار حضور نیابند و فعالیت خود را به صورت دورکاری انجام دهند و این مصوبه شامل بانوان کارمند در ارگان‌های امدادی و درمانی و بهداشتی نمی‌گردد.
 
همتی خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی فعال خواهند بود تا نیازهای مردم به خوبی تامین شود و از مردم نیز می‌خواهیم برای خرید اقلام مورد نیاز، بیشتر از شیوه های خرید اینترنتی و تلفنی استفاده کنند.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: باید همچنان رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه را ادامه دهیم تا زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.

شماره خبر : ٢١٢٧١
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/17

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.