شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ثبت اطلاعات بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان در طرح غربالگری پیشگیری از بیماری کرونا/مشارکت مردم هرمزگان در پویش "در خانه بمانیم" بسیار گسترده و چشمگیر است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٢٦٨

تاریخ:1399/01/03


استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با شبکه خبر:
ثبت اطلاعات بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان در طرح غربالگری پیشگیری از بیماری کرونا/مشارکت مردم هرمزگان در پویش "در خانه بمانیم" بسیار گسترده و چشمگیر است

استاندار هرمزگان گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، غربالگری شده و اطلاعات آنان ثبت شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان اینکه تمامی امکانات در راستای اجرای طرح پیشگیری و غربالگری بیماری کرونا در هرمزگان به کار گرفته شده است، عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت پایگاه های سلامت در سطح استان و همچنین برقراری تماس تلفنی با مردم، ثبت اطلاعات مردم در سامانه اینترنتی سلامت و همچنین تماس خود مردم با سامانه ۴۰۳۰ ، تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان هرمزگان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، غربالگری شده و اطلاعات آنان ثبت شده است.
 
وی ادامه داد: از این رقم ۷۰ درصد مربوط به جمعیت روستایی و ۴۰ درصد مربوط به جمعیت شهری استان است و این طرح تا زمان ثبت اطلاعات و غربالگری تمامی مردم هرمزگان ادامه دارد.
 
استاندار هرمزگان افزود: خوشبختانه مردم استان هرمزگان به توصیه ها توجه خوبی داشته اند و مشارکت آنان در پویش در خانه بمانیم بسیار گسترده و چشمگیر است.
 
همتی تصریح کرد: تمامی مبادی ورودی استان هرمزگان برای پیشگیری از بیماری کرونا تحت کنترل و مراقبت قرار دارند و میزان تردد مسافران به استان هرمزگان نیز ۹۰ درصد کاهش یافته است.
 
وی گفت: مردم همچنان نکات و توصیه های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند و با ماندن در خانه و خودداری از تردد غیرضروری به قطع چرخه انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

شماره خبر : ٢١٢٦٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/17

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.