چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > تحولي عظيم در تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع آلومينيوم و فولاد با اجراي طرح سرمايه گذاري توليد كك اسفنجي در شركت پالايش نفت بندرعباس ايجاد مي شود/خودكفايي، رونوق توليد و افزايش اشتغال دستاورد هاي مهم اجراي طرح بزرگ سرمايه گذاري در شركت پالايش نفت بندرعباس است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٠٢٧

تاریخ:1398/11/21


معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان:
تحولي عظيم در تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع آلومينيوم و فولاد با اجراي طرح سرمايه گذاري توليد كك اسفنجي در شركت پالايش نفت بندرعباس ايجاد مي شود/خودكفايي، رونوق توليد و افزايش اشتغال دستاورد هاي مهم اجراي طرح بزرگ سرمايه گذاري در شركت پالايش نفت بندرعباس است

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان گفت: با اجراي طرح مهم سرمايه گذاري توليد كك اسفنجي و سوزني در شركت پالايش نفت بندرعباس با پيگيري هاي دكتر همتي استاندار هرمزگان، تحولي عظيمي در تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع فولاد و آلومينيوم رخ مي دهد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در اين رابطه گفت: با اجراي طرح سرمايه گذاري توليد كك اسفنجي و سوزي در شركت پالايش نفت بندرعباس كه از دستاورد هاي مهم همايش فرصت هاي سرمايه گذاري فرودين ماه سال جاري استان است، كشور در توليد اين محصولات مهم خودكفا مي گردد.
 
وي افزود: تفاهمنامه اجراي طرح بزرگ سرمايه گذاري به ميزان يك ميليارد دلار براي توليد كك اسفنجي و سوزني بين وزارت نفت و صمت در شركت پالايش نفت بندرعباس امروز با حضور وزراي اين دو وزارتخانه منعقد شد و با عملياتي شدن اين طرح مهم، كشور ديگر نيازي به واردات اين محصول از خارج نخواهد داشت و اين مهم در جلوگيري از خروج ارز از كشور نقش بسزايي خواهد داشت.
 
معاون هماهنگي اموراقتصادي استانداري هرمزگان در همين رابطه تصريح كرد: كك اسفنجي و سوزني از محصولات پركاربرد در صنايع فولاد و آلومنيوم كشور است كه آمريكا در ماه هاي اخير فروش آن را به ايران تحريم كرده بود.
 
وي اظهار داشت: اجراي اين طرح سرمايه گذاري در شركت پالايش نفت بندرعباس باعث رونق توليد، افزايش اشتغال، خودكفايي و ارزش افزوده براي كشور مي گردد.
 
معاون هماهني امور اقتصادي استانداري هرمزگان تصريح كرد: اين طرح علاوه بر افزايش توليد و ايجاد فرصت هاي شغلي باعث رونق واحد هاي جنبي و پايين دستي نيز مي گردد و تاثير بسزايي در افزايش توليد ملي كه از منويات مهم مقام معظم رهبري در سال رونق توليد است، خواهد داشت.

شماره خبر : ٢١٠٢٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/20

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.