دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بررسی تعیین میزان اختصاص عوارض آلایندگی به شهرستان های متاثر از واحدهای آلاینده منطقه پارس جنوبی در نشستی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨٢٤

تاریخ:1398/11/07بررسی تعیین میزان اختصاص عوارض آلایندگی به شهرستان های متاثر از واحدهای آلاینده منطقه پارس جنوبی در نشستی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار هرمزگان

جلسه تعیین و چگونگی محاسبه میزان سهم شهرستان های در معرض واحدهای آلاینده پارس جنوبی از عوارض آلایندگی این منطقه، به ریاست دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، استانداران فارس و بوشهر و جمعی از دیگر مسئولان این سه استان، برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در این نشست مدل و دستورالعمل طراحی شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص تاثیر و میزان شدت آلایندگی در هر کدام از شهرستان‌های مجاور منطقه پارس جنوبی، ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این نشست، عنوان کرد: با توجه به اینکه براساس قانون مرجع اظهار نظر و اعلام میزان آلایندگی در هر منطقه، سازمان حفاظت محیط زیست می‌باشد، باید شیوه پیشنهادی این سازمان برای تعیین میزان اختصاص عوارض آلایندگی به شهرستان‌های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی به طور دقیق بررسی و مورد قبول همگان قرار گیرد.
 
دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این جلسه دستور داد که این الگوی طراحی شده برای چگونگی و میزان اختصاص عوارض آلایندگی به شهرستان های اطراف منطقه پارس جنوبی، با استفاده از نظرات کارشناسان و مسئولان استان‌های متاثر از این امر مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٠٨٢٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.