دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > صیانت از حقوق شهروندی باید یکی از اولویت های مدیران باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨٢٠

تاریخ:1398/11/07


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان:
صیانت از حقوق شهروندی باید یکی از اولویت های مدیران باشد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: صیانت از حقوق شهروندی باید یکی از اولویت های مدیران باشد و در راستای پایش وضعیت اجرای دستورالعمل‌های صیانت از حقوق شهروندی و سلامت اداری، ارائه آموزش‌های عمومی در جامعه با هدف آشنایی بیشتر با این حوزه، بسیار مهم است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنین شیبانی در جلسه مدیریت عملکرد، سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی استانداری هرمزگان بر ضرورت داشتن رویکرد عملیاتی در جلسات تاکید کرد و اظهار داشت: از صرف گزارش دادن در خصوص مسائل اجتماعی نتیجه ای حاصل نمی شود بلکه باید ارائه گزارش ها همراه با طرح پیشنهادی و راهکارهای عملیاتی برای حل مسائل باشد.
 
وی ادامه داد: باید تلاش شود تا تصمیم سازی ها در جلسات ستادی قابلیت اجرایی هر چه بیشتری پیدا کند.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان به ضرورت تلاش مدیران ستادی برای صیانت از حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: یکی از مصادیق حقوق شهروندی این است که مدیران به مصداق حرف هایی که می زنند، عمل کنند.
 
وی گفت: تامین حقوق شهروندی با پشت میز نشینی محقق نمی شود بلکه مدیران باید در متن جامعه و بین مردم حضور پیدا کنند و از نزدیک با مسائل و دغدغه ها آشنا شوند.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود به اختصاص اعتبار برای اجرای طرح ها در حوزه اجتماعی دفاتر تسهلیگری اشاره کرد و بیان داشت: باید مشخص شود در هرکدام از بخش ها اعتبارات صرف شده نسبت به پیشرفت در رفع مشکلات اجتماعی چقدر بوده است.
 
وی بر لزوم پرهیز از موازی کاری در اجرای طرح ها در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: در اجرای طرح ها باید یک کمیته پیشگیری به عنوان مجری تعیین شود و سایر دفاتر به عنوان همیار و کمک کننده عمل کنند.
 
شیبانی اظهار داشت: فرمانداران موظف هستند با همکاری دیوان محاسبات استان، برای دهیاران و شهرداری ها همایش های آموزشی برگزار کنند.
 
معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری درپایان نشست گفت: تعیین سیاست ها و راهبردهای صیانت از حقوق شهروندی، آموزش و توانمند سازی مدیران و کارکنان، اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان، پیشگیری از تضییع حقوق شهروندان، ارتباط با مردم و توسعه خدمات الکترونیکی و روان سازی قوانین و مقررات از جمله شاخص های ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در حوزه صیانت از حقوق شهروندی است.

شماره خبر : ٢٠٨٢٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.