دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > برگزاری شب فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هرمزگان و یزد یک کار ابتکاری خوب و تاثیرگذار در توسعه همکاری ها میان دو استان است/شکوفایی استعدادهای استان های هرمزگان و یزد می تواند در توسعه کشور بسیار نقش آفرین باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨١٤

تاریخ:1398/11/06


دکتر همتی در همایش شب فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان های هرمزگان و یزد:
برگزاری شب فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هرمزگان و یزد یک کار ابتکاری خوب و تاثیرگذار در توسعه همکاری ها میان دو استان است/شکوفایی استعدادهای استان های هرمزگان و یزد می تواند در توسعه کشور بسیار نقش آفرین باشد

استاندار هرمزگان برگزاری شب فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان های هرمزگان و یزد با حضور مسئولان و جمعی از نخبگان دو استان را یک کار ابتکاری خوب و تاثیرگذار در توسعه همکاری ها میان دو استان دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در همایش شب فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان های هرمزگان و یزد، برگزاری این گونه برنامه ها و هم اندیشی ها را بسیار مفید و کارساز دانست و عنوان کرد: دو استان هرمزگان و یزد، از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار هستند.
 
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم مردم هرمزگان مهمان نوازی آنها می باشد به گونه ای که شاهد هستیم، مردم از سراسر ایران اسلامی در این استان مشغول کار و زندگی هستند.
 
استاندار هرمزگان افزود: یکی از جمعیت های قابل توجه در هرمزگان نیز یزدی تباران هستند که بیش از ۵۰ هزار نفر از آنها در هرمزگان زندگی می‌کنند.
 
همتی تصریح کرد: نقش یزدی تباران در توسعه استان هرمزگان کاملاً مشهود است و باید تعاملات و همگرایی ها میان دو استان را با برگزاری چنین نشست هایی افزایش دهیم.
 
وی گفت: ظرفیت‌های بسیار خوب برای افزایش تعامل و مراودات و همکاری‌ها میان دو استان هرمزگان و یزد وجود دارد که با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان آنها را به کار گرفت.
 
استاندار هرمزگان یکی از توانمندی های مهم استان یزد را در حوزه آموزش، سلامت و بهداشت و درمان دانست و اظهار داشت: در این دو حوزه به ویژه در زمینه ساخت بیمارستان، هرمزگان می تواند از توانمندی استان یزد بهره ببرد.
 
همتی اضافه کرد: همکاری و سرمایه گذاری در عرصه های مختلف همچون سواحل، جزایر، گردشگری و تجارت دیگر زمینه فعالیت و همکاری میان دو استان می باشد.
 
وی یادآور شد: علاقه‌مندی متقابل بسیاری میان مردم استان های هرمزگان و یزد وجود دارد که زمینه ساز هم افزایی بیشتر است.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: شکوفایی استعدادهای استان های هرمزگان و یزد می تواند در توسعه کشور بسیار نقش آفرین باشد.
 
همتی برگزاری شب فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان های هرمزگان و یزد با حضور مسئولان و جمعی از نخبگان دو استان را یک کار ابتکاری خوب و تاثیرگذار در توسعه همکاری ها میان دو استان برشمرد و بیان داشت: از این طریق می‌توانیم کارها و برنامه های جدید تعریف کنیم که از رهگذر آن، دو استان هرمزگان و یزد و دیگر نقاط کشور از آنها کشور بهره مند شوند.
 
شایان ذکر است؛ در همایش شب فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان های هرمزگان و یزد که در بندرعباس برگزار شد، تفاهم نامه همکاری در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، سلامت و گردشگری میان استان های هرمزگان و یزد، توسط استاندار هرمزگان و استاندار یزد به امضا رسید.

شماره خبر : ٢٠٨١٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.