سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ارتقاء سه شهرداری دیگر در هرمزگان/۱۵ شهرداری در استان در سال جاری ارتقاء درجه یافتند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨١٠

تاریخ:1398/11/06


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خبر داد:
ارتقاء سه شهرداری دیگر در هرمزگان/۱۵ شهرداری در استان در سال جاری ارتقاء درجه یافتند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از ارتقاء درجه سه شهرداری و ابلاغ درجات جدید از سوی وزیر کشور به استانداری هرمزگان خبر داد و گفت: با احتساب این سه شهرداری از ابتدای سال تاکنون ۱۵ شهرداری در استان ارتقا درجه یافته است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس ضمن اعلام این خبر، افزود: سه شهرداری که جدیدا ارتقاء یافتند، بیکاه، سرگز احمدی و سندرک هستند که درجه شهرداری بیکاه به ۴، درجه شهرداری سرگزاحمدی به ۳ و درجه شهرداری سندرک به ۳،  ارتقاء یافت.
 
وی خاطرنشان کرد: ارتقای درجه شهرداری ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه مصوب(۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام شده است.
 
مدرس در ادامه با اشاره به اینکه درجه بندی شهرداری ها باعث می شود ساختار تشکیلاتی شهرداری ها به تبع ابلاغ درجه جدید تغییر یابد، گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را پس از تایید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در دستورالعمل جدید درجه بندی شهرداری ها جداول کسب امتیاز درآمد، با اختصاص کمینه امتیاز به شهرداری‌های کم‌درآمد و بیشینه امتیاز به بیشترین درآمد شهرداری های کشور و برقراری رابطه منطقی بین بازه تغییرات درآمد کشوری طراحی شده است.
 
مدرس گفت: همچنین نحوه امتیازدهی شاخص جمعیت نیز براساس بازه جمعیتی شهرهای ایران بر طبق آخرین آمار به روز و مصوب کشوری، طبقه بندی و شاخص تقسیمات کشوری مبنی بر موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری با توجه به درجه استانداری، فرمانداری و بخشداری امتیازبندی شده است.
 
وی تصریح کرد: تخصیص امتیاز کل به هر یک از شاخص ها، متعادل با وزن آن لحاظ شده که این امر موجب تاثیر همگن هر یک از معیارهای فوق در درجه شهرداری است و از این پس ملاک عمل برای بررسی و انطباق درخواست شهرداری ها، بر اساس جداول دستورالعمل و از طریق معاونت عمرانی استانداری به حوزه معاونت امور شهرداری ها، مورد بررسی و اقدام لازم قرار خواهد گرفت.

شماره خبر : ٢٠٨١٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.