دوشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بازدید استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از روستاهای سیل زده شهرستان‌های جاسک و بشاگرد/دکتر همتی: بازسازی مناطق سیل زده و جبران خسارت‌های سیل در شرق هرمزگان با تلاش گسترده همه دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٠٨٠٦

تاریخ:1398/11/05بازدید استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از روستاهای سیل زده شهرستان‌های جاسک و بشاگرد/دکتر همتی: بازسازی مناطق سیل زده و جبران خسارت‌های سیل در شرق هرمزگان با تلاش گسترده همه دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از روستاهای سیل زده شهرستان‌های جاسک و بشاگرد بازدید کردند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه، ابتدا با حضور در دهستان گابریک شهرستان جاسک و روستاهای لیره ای، سدیج و گرندو، ضمن گفتگو با مردم، درخواست های آنان را مورد رسیدگی قرار دادند.
 
دکتر همتی و سرلشکر سلامی همچنین از کمپ های اسکان اضطراری ساکنان روستاهای سیل زده این منطقه بازدید نمودند.
 
در این بازدید ارسال کانکس به این مناطق مورد پیگیری قرار گرفت.
 
بازدید از مدارس این منطقه و آشپزخانه پخت غذای گرم برای مردم مناطق سیل زده از دیگر برنامه های استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه بود.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ادامه در مناطق سیل زده شهرستان بشاگرد حضور یافتند و از نزدیک وضعیت روستاهای این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.
 
استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن حضور در جمع مردم تعدادی از روستاهای این منطقه، در گفتگوی صمیمانه با مردم به پیگیری و رسیدگی به درخواست های آنان پرداختند.
 
در این بازدید، تداوم ارائه خدمات به روستاهای سیل زده شهرستان بشاگرد با استفاده از بالگرد و دیگر امکانات و تسریع در جبران خسارت‌ها و بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل، از سوی استاندار هرمزگان و فرمانده کل سپاه، مورد تاکید قرار گرفت.
 
دکتر فریدون همتی پس از بازدید از مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان، عنوان کرد: در پی وقوع سیل گسترده در این منطقه، همه دستگاه ها از جمله سپاه، ارتش، هلال احمر، دستگاه‌های خدمات‌رسان در زمینه آب و برق، راه، بنیاد مسکن و بهداشت و درمان در این مناطق حضور یافتند و با ارائه خدمات سریع و به موقع، شرایط مدیریت شد.
 
وی ادامه داد: روند ارائه خدمات توسط این دستگاه‌ها به مردم در این مناطق سیل زده همچنان ادامه دارد و در کنار آن ارزیابی میزان خسارت های سیل نیز صورت گرفته که طبق برآورد انجام شده، خسارت سیل اخیر در هرمزگان بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان می باشد.
 
استاندار هرمزگان افزود: همچنین برنامه ریزی و ارزیابی برای آغاز بازسازی مناطق سیل زده شرق هرمزگان در حال انجام است و این کار به سرعت طی ۱۰ روز آینده آغاز می‌شود.
 
همتی تصریح کرد: برای بازسازی مناطق سیل‌زده اقداماتی همچون احداث سیل بندهای جدید، بازسازی اماکن و مناطق خسارت‌دیده، جابجایی برخی از روستاها در صورت لزوم و به علت قرار داشتن در مسیر سیلاب، جبران خسارت ها در بخش کشاورزی و دیگر بخش ها به موازات یکدیگر انجام می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: از صبر و تلاش و همراهی بسیار خوب مردم این مناطق تشکر و قدردانی می نمایم و روند بازسازی نیز با تلاش گسترده همه دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

شماره خبر : ٢٠٨٠٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.